Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Kto może zarejestrować firmę w Anglii?

ReklamaBezpieczny hosting na nazwa.pl

Wysoka kwota wolna od podatku, brak obowiązku płacenia ZUS, o wiele mniej formalności i jednocześnie możliwość prowadzenia biznesu z Polski – oto korzyści z założenia firmy w UK. Jednak kto może zarejestrować firmę w Anglii?

Na początek mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – nie musisz mieszkać w Wielkiej Brytanii, żeby zarejestrować firmę w Anglii. Zacznijmy od początku.

Załóż firmę w Anglii może niemal każdy. Jednak atrakcyjność rozwiązania zależy m.in. od tego jakiego rodzaju biznes prowadzisz oraz czy masz osiedloną na stały lub dodatkowy status (czyli status rezydenta sprzed Brexitu).

Takiego prawa: żeby działać w formule

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • samozatrudnienie (samozatrudnienie),
  • spółki partnerskiej,
  • spółki Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLP),
  • spółki akcyjnej spółki akcyjnej (PLC).

Nie ma statusu statusu na stałe lub jeśli chcesz osiedlonej rejestracji LTD. Z tego powodu spółki Limited Company cieszą się zainteresowaniem wśród osób, które nie mieszkają w Anglii. Popularności spółek Sp. z oo nie zachwiało się w Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Kto może zarejestrować firmę w Anglii – LTD?

Dla propozycji korzystna dla przedsiębiorców, którzy:

  • nie mają zakłady (czy biura) na terenie Polski (wyjątek do magazynu wysyłkowego),
  • nie prowadzi działalności reglamentowanego czyli prowadzenia działalnościi, prawnie i wpisów do rejestracji takim jest np. apteki czy praktyki lekarskiej),
  • nie zatrudniają w Polsce na zlecenie pracowników o pracę/umowę już teraz, podobnie jak wystawienie faktury B2B.

Wystąpisz, że z wyścigu spółki Ograniczona liczba osób, które mogą wykonać swoją pracę zdalnie, m.in. programiści, architekci, graficy, osoby biznes e-commerce (handel w sieci), projektanci, konsultanci, copywriterzy, graficy redakcji. Do tylko kilka, lista jest oczywiście dłuższa.

Z drugiej strony do wyjątków na terenie, w których użytkownik jest poza placówka na terenie Polski (wtedy można rozliczać się z polskim urzędem skarbowym).

Spółkę LTD zarejestrujesz w Wielkiej Brytanii, ale biznes poprowadzisz z Polski. To dzięki możliwemu o Unikaniu Podwójnego Opodatkowania między Polską a Wielką Brytanią.

Spółka LTD – z której skorzystał?

Przedsiębiorcy o nowe chod, ale też i wyższych doach. W Anglii podatek dochodowy dla spółki LTD wynosi 19 proc., wolna kwota od podatku do 12 500 dodatkowych ponad (66 tys. złotych). Szczegóły (i wyjątki od zasad!) przedstawi Ci profesjonalny doradca.

Kolejny atut: choć rzeczywiście prowadzisz działalność z Polski, żeby nie musiał odprowadzać składek ZUS!

Firmę w Anglii  – w formule spółki Limited – mogą zatem zarejestrować się, które chcą optymalizować brytyjskie koszty prawego biznesu i podlegać redukcji.

Do tego trzeba dodać proste przepisy, które są miłą odmianą dla przedsiębiorców nękanych przez biurokrację.

Firmę zarejestrować rejestrację jedna osoba – wwtedy będzie mogła powstawać.

Jeśli chcesz założyć Limited, musisz dopełnić formalności. Możesz dziać na rękę lub produkcję z pomocy specjalistów. Sprawne założenie firmy zajmie dobę lub dwie. Należy m.in.:

  • założyciel założycielski,
  • mieć adres rejestracyjny na terenie Wielkiej Brytanii (może go na terenie np. Kancelaria TaxAngels ), 
  • wypłynęło dyrektora (odpowiednik prezesa w spółce z oo).

Umowa B2B

Reklama Bezpieczny hosting na nazwa.pl


Dodaj komentarz