Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Jakie soczewki kontaktowe są najlepsze dla wrażliwych oczu?

ReklamaBezpieczny hosting na nazwa.pl

Coraz więcej osób korzystających na co dzień z soczewek kontaktowych boryka się z problemem wrażliwych oczu. Uczucie pieczenia i podrażnienia, a także zaczerwienie oczu pojawia się zwłaszcza w sezonie grzewczym, a także po długotrwałym przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach. Na nadwrażliwość oczu często uskarżają się także osoby pracujące przed komputerem oraz korzystające z urządzeń elektronicznych – smartfonów, tabletów, a nawet telewizora. Istnieje jednak skuteczne rozwiązanie tego problemu i wcale nie mamy tu na myśli kropli nawilżających!

Soczewki kontaktowe to nowoczesne produkty, z których mogą korzystać właściwie wszyscy. Idealnie zastępują klasyczne okulary, dając nam zdecydowanie większą swobodę w codziennym funkcjonowaniu. Świetnie sprawdzają się nie tylko do wykonywania codziennych czynności, ale także uprawiania sportu i u osób prowadzących aktywny tryb życia. Na rynku dostępny jest szeroki i zróżnicowany wybór tego typu rozwiązań, w tym także soczewki zaprojektowane specjalnie z myślą o specyficznych potrzebach osób posiadających wrażliwe, skłonne do podrażnień oczy.

W przypadku posiadaczy wrażliwych oczu, najlepszym wyborem są soczewki jednodniowe. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu! Ich jednorazowy charakter minimalizuje ryzyko podrażnienia oczu w wyniku nieprawidłowej higieny soczewek, a także spadku ich nawilżenia w czasie, co dotyczy soczewek długoterminowych – miesięcznych i dwutygodniowych.

Soczewki jednodniowe są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym – zakłada się je rano, korzysta przez cały dzień, a wieczorem, przed pójściem spać, zdejmuje i wyrzuca. Następnego ranka sięga się natomiast po nową, sterylną parę soczewek. Taki sposób postępowania minimalizuje ryzyko podrażnienia, na które są szczególnie narażone wrażliwe oczy. Co więcej, soczewki jednodniowe są bardzo wygodne w użytkowaniu – w ich przypadku nie musimy bowiem poświęcać czasu na czyszczenie szkieł ani ich przygotowanie do ponownego założenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo
wrażliwe oczy

Soczewki Acuvue – idealny wybór dla wrażliwych oczu?

Wśród soczewek jednodniowych, dedykowanych potrzebom wrażliwych, skłonnych do podrażnień oczu, na pierwszy plan wysuwa się szczególnie jeden produkt. Mowa tu o nowoczesnych szkłach kontaktowych marki Johnson&Johnson. Soczewki Acuvue z technologią HydraLuxe zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o potrzebach oczu wrażliwych i zmęczonych. Idealnie sprawdzą się także u osób, które sporo czasu spędzają przed komputerem, przebywają w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także borykają się z problemem suchego oka.

Soczewki Acuvue Oasys 1-Day wykorzystują innowacyjną technologię zintegrowanej łzy HydraLuxe, która w połączeniu z naturalnym filmem łzowym wytwarzanym przez oczy, gwarantuje optymalne nawilżenie oraz wysoki komfort użytkowania soczewek przez cały dzień. Co ważne, soczewki marki Johnson&Johnson zapewniają także najwyższy komfort widzenia, jednocześnie zapobiegając podrażnieniom oczu, które często wynikają z regularnego noszenia soczewek kontaktowych. Jest to więc produkt, który zdecydowanie warto wypróbować, zwłaszcza jeśli borykamy się z problemem wrażliwych oczu.

Reklama Bezpieczny hosting na nazwa.pl


Dodaj komentarz