Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Maliny w syropie – jak je wykorzystać w kuchni?

Reklama

Maliny to owoce bardzo smaczne, ale zarazem nietrwałe. Do tego to owoc sezonowy, więc świeże maliny można jeść tylko przez kilka miesięcy w roku. Ich smak da się jednak zatrzymać na dłużej, przygotowując smaczne przetwory.

Maliny – jakie mają właściwości?

Maliny to prawdziwe bogactwo witamin, zwłaszcza C, K oraz z grupy B. Dostarczają także wapnia, magnezu i potasu, są bogate w błonnik oraz antyoksydanty. Nie są kaloryczne i zaliczają się do owoców o niskiej zawartości cukru, dlatego śmiało można po nie sięgać będąc na diecie odchudzającej albo cukrzycowej. Spożywane regularnie mogą się przyczynić do obniżenia ciśnienia tętniczego, a ze względu na wysoką zawartość błonnika okazują się bardzo pomocne przy gubieniu niechcianych kilogramów.

To wszystko sprawia, że maliny są cenione nie tylko ze względu na walory smakowe, ale i właściwości prozdrowotne. Przetwory z malin od wieków służą jako naturalne lekarstwa na przeróżne dolegliwości – są skuteczne na dolegliwości żołądkowe, działają napotnie, wzmacniają układ krążenia, ale przede wszystkim poleca się je na przeziębienie oraz infekcje.

Niestety, maliny dość szybko się psują i nie da się ich długo przechowywać w tej świeżej, naturalnej formie. Nadają się do mrożenia, ale najczęściej poza sezonem spożywa się je pod postacią owocowych przetworów, które – jeśli są odpowiednio przyrządzone – zachowują swoje cenne właściwości.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak można przetwarzać maliny?

Popularnym sposobem na zachowanie smaku malin jest przyrządzenie z ich gęstego soku. Inną propozycją będą maliny w syropie, oferowane przez Eterno – owoce są tutaj w całości, a świeżość
i odpowiednią konsystencję zapewnia im naturalna, słodka zalewa. Najlepsze będą przetwory wykonane w całości z naturalnych składników, bez dodatku konserwantów, przez co maliny nie tylko będą lepiej smakować, ale też nie stracą swoich witamin.

Maliny w syropie mają tę przewagę nad konfiturą czy dżemem, że można się delektować owocami
w całości, a do tego znacznie efektowniej prezentują się one jako dodatek do deseru – malinami można udekorować niemal każde ciasto, gofry, naleśniki, lody. Maliny ze słoiczka nadają się nawet do sałatek, idealnie pasują do zimnych drinków, będą też zdrowym, słodkim uzupełnieniem dla porannej owsianki.

Reklama


Dodaj komentarz