Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Wynajem sprzętu filmowego. Na czym to polega? Kiedy warto? Jak i gdzie wypożyczyć potrzebny sprzęt?

Reklama

Sprzęt filmowy, na przykład kamera czy aparat, obiektyw, ale też różnego rodzaju akcesoria, to podstawowe wyposażenie profesjonalisty zajmującego się wideofilmowaniem. Wiadomo jednak, że zbudowanie bogatego zaplecza sprzętowego jest niezwykle kosztowne i nie każdy może sobie na to pozwolić – tym bardziej osoba, która zajmuje się kręceniem filmów na poziomie amatorskim. Czy wiesz, że istnieje możliwość wynajmu sprzętu filmowego? W naszym artykule wyjaśniamy, na czym to dokładnie polega i podpowiadamy, gdzie i kiedy warto z tego skorzystać.

Wynajem sprzętu filmowego, czyli usługa, która może Ci się przydać

Żyjemy w czasach, które motywują nas do oszczędzania i rozsądnego gospodarowania budżetem. Wielu z nas znów przypomniało sobie o tym, że nie wszystko trzeba kupować na własność. Niektóre rzeczy opłaca się wypożyczyć, zwłaszcza wtedy, gdy wiemy, że są nam potrzebne jedynie od czasu do czasu.

W ten trend doskonale wpisują się wypożyczalnie sprzętu foto i video, które umożliwiają wynajęcie np. kamery czy aparatu za ułamek ceny nowego urządzenia. Jest to rozsądne i korzystne finansowo, zwłaszcza w niektórych sytuacjach.

Kiedy warto wynająć sprzęt filmowy?

Wynajem sprzętu filmowego to propozycja skierowana do kilku grup osób. Pierwszą z nich tworzą ambitni amatorzy, którzy potrzebują sprzętu w celu szlifowania swoich umiejętności, zrealizowania jakiegoś ambitnego projektu czy np. samodzielnego obsłużenia imprezy rodzinnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Druga grupa to profesjonaliści, którzy korzystają z usługi wynajmu sprzętu filmowego nie tylko okazjonalnie, ale też regularnie. Najczęstsze sytuacje wymieniamy poniżej:

  • awaria własnego sprzętu,
  • potrzeba zapewnienia sobie backupu na wypadek uszkodzenia sprzętu (szczególnie podczas obsługi jakiegoś wydarzenia),
  • chęć przetestowania innych sprzętów i sprawdzenia, czy warto w nie zainwestować,
  • potrzeba uzupełnienia swojego zaplecza sprzętowego w związku z realizacją specyficznego zlecenia (jednorazowo lub okazjonalnie).

Więcej przykładów sytuacji, w których wynajem sprzętu filmowego może być nie tylko opłacalny, ale wręcz konieczny, znajdziesz w artykule na stronie https://strip-rental.com/wynajem-sprzetu-filmowego-sprawdz-dlaczego-to-sie-oplaca/.

Jak wynająć sprzęt filmowy?

Najprościej byłoby po prostu podejść do wypożyczalni i od ręki wynająć potrzebny sprzęt, jednak radzimy wcześniej zarezerwować to, co planujesz wypożyczyć. Nawet dobrze wyposażone wypożyczalnie nie dysponują takim zapleczem sprzętowym, aby móc zagwarantować pełną dostępność poszczególnych urządzeń.

Dlatego najlepiej jest wcześniej wejść na stronę internetową wypożyczalni i sprawdzić warunki wynajmu. Czołowe wypożyczalnie umożliwiają swoim klientom wygodne zarezerwowanie sprzętu online.

Ile kosztuje wypożyczenie sprzętu video?

Cena za wynajem sprzętu filmowego jest oczywiście uzależniona od wartości konkretnego urządzenia. Najwięcej trzeba zapłacić za wypożyczenie profesjonalnej kamery telewizyjnej, nieco mniej za wynajęcie aparatu fotograficznego, obiektywu czy np. sprzętu do komunikacji na planie filmowym/w studio telewizyjnym.

Dobre wypożyczalnie sprzętu filmowego zawsze podają ceny na swoich stronach internetowych. Dotyczą one jednej doby wynajmu.

Gdzie wynajmiesz sprzęt filmowy w Katowicach?

Jeśli jesteś z Górnego Śląska, to bardzo dobrą wypożyczalnię sprzętu filmowego masz dosłownie pod nosem. To Strip Rental – polecana wypożyczalnia w Katowicach, w której ofercie znajdziesz wszystko, czego tylko możesz potrzebować do profesjonalnego zrealizowania dowolnego projektu z zakresu wideofilmowania.

Strip Rental oferuje zarówno kamery, jak i obiektywy, statywy, okablowanie, oświetlenie, sprzęt studyjny, RTS i do komunikacji na planie, a także drobniejsze akcesoria, jak karty pamięci. Z pełną ofertą wypożyczalni możesz się zapoznać na stronie https://strip-rental.com/, na której znajdziesz również ceny za dobę wynajmu sprzętu filmowego i zarezerwujesz poszczególne pozycje online z odbiorem na miejscu w wypożyczalni.

Reklama


Dodaj komentarz