Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Nowoczesny sprzęt trafił do Szpitala św. Wojciecha w Gdańsku

Zakład Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku po modernizacji. Nowoczesny sprzęt, remont za 8,7 mln zł z Funduszy Europejskich
ReklamaBezpieczny hosting na nazwa.pl

Zakład Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku przeszedł gruntowną przebudowę. Został wyposażony w nowoczesny sprzęt; wymieniono okna i drzwi; przebudowano instancje elektryczną i centralnego ogrzewania. Blisko 8,7 mln zł na te cele władze regionu skierowały z Funduszy Europejskich.

W ramach modernizacji przebudowano m.in. trzy gabinety RTG, zostały wymienione okna i drzwi, w tym na takie z osłoną radiologiczną. Postawiono nowe ścianki działowe, zamontowano sufity podwieszane i wymalowano pomieszczenia. Przebudowano instancje: elektryczną, centralnego ogrzewania i gazów medycznych oraz zamontowano nową klimatyzację i wentylację mechaniczną.

Zakład został wyposażony w najnowszy sprzęt medyczny m.in. tomograf komputerowy, aparat RTG stacjonarny i przyłóżkowy, aparat USG oraz stacje opisowe. Pomieszczenia wyposażono w stoły i łóżka medyczne, stanowisko do iniekcji oraz meble. To wyposażenie uzupełniło sprzęt zakupiony już wcześniej z wykorzystaniem środków unijnych.

Marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, który uczestniczył w otwarciu placówki po modernizacji, podkreślił, że ta ważna i potrzebna inwestycja posłuży poprawie warunków diagnostyki pacjentów i pracy personelu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

„Obecnie wiele dziedzin medycyny nie mogłoby funkcjonować bez badań obrazowych, które służą do diagnostyki, kontroli postępów leczenia, a także w profilaktyce. Dlatego postanowiliśmy dofinansować ten projekt” – dodał Struk.

Inwestycja rozpoczęła się w 2021 r. i trwała dwa lata. Jej całkowity koszt to 12,3 mln zł, w tym dokumentacja podwykonawcza, projektowa, roboty budowlane i dodatkowe to ponad 7,2 mln zł, a wyposażenie kosztowało ponad 5,1 mln zł. Środki w wysokości prawie 8,7 mln zł pochodziły ze środków Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Właściciel placówki, samorządowa spółka Copernicus, wydała ponad 3,6 mln zł.

Reklama Bezpieczny hosting na nazwa.pl


Dodaj komentarz