Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Jak działają ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Reklama

Chcąc inwestować w kryptowaluty nie trzeba koniecznie bezpośrednio ich kupować, ponieważ można robić to również poprzez zakup ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty. Jak działają tego typu fundusze? Dlaczego warto w nie inwestować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak działają ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Jak wspomniano we wstępie inwestowanie w kryptowaluty może odbywać się również poprzez zakup funduszy ETF. W jaki sposób one działają? Otóż, warto mieć świadomość tego, że sposób ich działania nie różni się niczym od mechanizmów wykorzystywanych przez inne ETF-y. Odmienny jest jedynie instrument bazowy, ponieważ w tym przypadku jest nim konkretna kryptowaluta. Powoduje to, że każdy wzrost lub spadek jej kursu przekłada się na identyczny wzrost lub spadek wartości jednostek uczestnictwa ETF-u. Pamiętać należy również o tym, że ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty tak samo jak wszystkie inne ETF-y są notowane na giełdzie, a co za tym idzie wyróżnia je nie tylko wysoka płynność, ale także bieżąca wycena.

ETF z ekspozycją na kryptowaluty – jak kupić?

Inwestowanie w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty to forma inwestycji, która jest dostępna praktycznie dla każdego. Tak samo jak w przypadku innych ETF-ów wymaga jednak posiadania rachunku maklerskiego, który należy otworzyć u brokera. Można to zrobić klikając w link inwestuj z Saxo, który odsyła do konkretnej oferty. Samo założenie rachunku maklerskiego jest możliwe online, dzięki czemu jest ono nie tylko wygodne, ale umożliwia również niemal natychmiastowe rozpoczęcie inwestowania w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty. W tym miejscu należy jednak podkreślić, że wybór brokera powinien być świadomy i odpowiednio przemyślany, co wynika z faktu, że rachunki inwestycje oferowane przez poszczególne podmioty znacznie się różnią. Dokonując go należy zatem wziąć pod uwagę nie tylko oferowane możliwości inwestycyjne, ale również wiele innych aspektów, wśród których wymienić należy chociażby komfort inwestowania, czy wysokość pobieranych opłat. Te ostatnie mogą być bowiem naliczane zarówno z tytułu posiadania konta maklerskiego, jak i dokonywania poszczególnych transakcji. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Informacje na ten temat można znaleźć w artykule opisującym mechanizm wyboru rachunku inwestycyjnego.

Dlaczego warto inwestować w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Co przemawia za tym, by inwestować w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty? Przede wszystkim możliwość inwestowania w kryptowaluty bez konieczności kupowania ich bezpośrednio, co zdecydowanie obniża poziom ryzyka inwestycyjnego. Wynika to z faktu, że nie ma konieczności posiadania portfela kryptowalutowego, a co za tym idzie nie istnieje ryzyko utraty dostępu do niego. W kontekście ryzyka istotny jest również brak dźwigni finansowej, ponieważ brak możliwości skorzystania z mechanizmu lewarowania łagodzi wysoką niestabilność rynku kryptowalut. Dlaczego jeszcze warto inwestować w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty? Przede wszystkim ze względu na dostępność oraz prostotę, ponieważ ich zakup wygląda dokładnie tak samo jak inwestowanie w inne ETF-y.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podsumowując należy stwierdzić, że działanie ETF-ów z ekspozycją na kryptowaluty nie różni się niczym od funkcjonowania innych ETF-ów. W efekcie można inwestować w kryptowaluty bez ich bezpośredniego zakupu.

Reklama


Dodaj komentarz