Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Turystyczny boom: góry w czołówce, nad morzem także ożywienie

Polacy korzystają z ciepłej wiosny, liczba rezerwacji na czerwcówkę jest trzykrotnie wyższa niż rok temu. Najpopularniejsze miejsca: Zakopane, Kudowa-Zdrój, Karpacz.
ReklamaBezpieczny hosting na nazwa.pl

Choć do wakacji pozostał tylko miesiąc, Polacy nie zwlekają z wyjazdami i chętnie korzystają z ciepłej wiosny w kraju. Liczba rezerwacji na tzw. „czerwcówkę”, czyli długi weekend po Bożym Ciele, jest trzykrotnie wyższa niż w zeszłym roku i wciąż rośnie, jak wynika z analizy WakacjeWirtualneMedia.info. Za niecały tydzień rozpocznie się kolejny tej wiosny długi weekend, który wielu z nas spędzi na wyjazdach.

Tegoroczna czerwcówka przypada wcześniej niż zwykle. Do wakacji jeszcze trochę czasu, pogoda sprzyja, więc chętnie wybieramy dodatkowe wyjazdy. Obecna liczba rezerwacji na czerwcówkę jest trzykrotnie wyższa niż w zeszłym roku. Spodziewamy się dalszego wzrostu rezerwacji podczas najbliższego weekendu, ponieważ trend odkładania decyzji o krótkim krajowym wyjeździe na ostatnią chwilę nadal się utrzymuje.

Jak w poprzednich latach, wyjeżdżamy głównie rodzinnie lub z przyjaciółmi, zazwyczaj w grupach liczących średnio trzy osoby. Wydajemy więcej niż w zeszłym roku, kiedy to średnia wartość rezerwacji wynosiła 718 złotych. Obecnie jest to 858 złotych, co wynika nie tylko ze wzrostu cen, ale także z wydłużenia średniego czasu pobytu do blisko trzech dni (w zeszłym roku było to średnio 2,46 doby).

Na czele listy najpopularniejszych miejscowości na przełomie maja i czerwca znajduje się Zakopane, gdzie średnia cena za osobodobę wynosi 93 złote, czyli mniej niż w zeszłym roku (102 złote). Kolejne miejsca zajmują Kudowa-Zdrój (90 złotych) i Karpacz (86 złotych).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Za nimi plasują się Gdańsk i Kołobrzeg. W Gdańsku średnia cena za osobę za noc wynosi 131 złotych, a w Kołobrzegu 97 złotych.

To średnia cena z dotychczasowych rezerwacji, ale na naszym portalu można znaleźć oferty w dobrym standardzie nawet za 50 złotych za osobę za noc.

W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych kierunków na długi weekend znalazły się również Szczawnica, Kraków, Świeradów Zdrój, Szklarska Poręba i Krynica Morska. Wyższy niż zwykle udział miejscowości nadmorskich wynika z letniej pogody w maju i pokazuje, że Polacy zaczynają już myśleć o wakacjach.

Już teraz, w czasie czerwcówki, widzimy wzrastające zainteresowanie krótkimi wyjazdami zagranicznymi. Szczególnie popularna jest Chorwacja, gdzie przed sezonem wybieramy mniej zatłoczone miejsca, jak Vir czy Novi Vinodolski, gdzie średnia cena za osobę za noc wynosi teraz 109 złotych. Rośnie również zainteresowanie wiosennymi wyjazdami na Węgry, gdzie ceny są zbliżone do polskich. Najczęściej wybieramy Hajduszoboszlo, Eger czy Sarospatak.

Reklama Bezpieczny hosting na nazwa.pl


Dodaj komentarz