Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Strony WordPress najszybciej działają w nazwa.pl

Strony na WordPress najszybciej działają na CloudHostingu nazwa.pl, z czasem ładowania 0,53 s - mówi webspeed.pl. Szybkość wpływa na pozycjonowanie i zainteresowanie.
ReklamaBezpieczny hosting na nazwa.pl

Z informacji opublikowanych przez nowy serwis webspeed.pl, który zajmuje się badaniem sprawności działania stron www, wynika że witryny zbudowane w oparciu o CMS WordPress najszybciej pracują na CloudHostingu nazwa.pl. Średni czas generowania takich witryn w polskim internecie wynosi 1,28 s, podczas gdy w nazwa.pl to tylko 0,53 s. To bardzo ważny wskaźnik, bo jak podaje webspeed.pl, jeżeli strona wczytuje się wolno, użytkownicy rezygnują z jej przeglądania. Szybkość strony ma także wpływ na wyniki jej pozycjonowania, dlatego warto regularnie badać czas ładowania swojej witryny.

Serwis webspeed.pl regularnie weryfikuje czas, w jakim generowane są pliki index.php w prawie 2 mln domen internetowych. Jego twórcy skoncentrowali się na badaniu wskaźnika TTFB, który można określić jako miarę wydajności witryny. Określa on okres, jaki upływa od wysłania żądania do serwera przez przeglądarkę użytkownika do momentu otrzymania przez nią pierwszego bajtu danych. Dzięki temu wartość TTFB można w większości przypadków traktować jako jeden z kluczowych wskaźników wydajności hostingu, na którym pracuje dana strona.

WordPress jest najpopularniejszym obecnie systemem zarządzania treścią, z którego korzysta ponad 43% stron w całym internecie. Jak podaje webspeed.pl, najwięcej witryn zbudowanych za jego pomocą w Polsce utrzymywanych jest na serwerach home.pl. Serwis opublikował także ciekawe informacje o wersjach WordPressa, które stosowane są przez użytkowników. Na podstawie weryfikacji ponad 374 tys. witryn stwierdzono, że nieco ponad 32% z nich korzysta z najnowszej wersji systemu zarządzania treścią, a wersja niższa niż 6.x pojawia się w nieco ponad 7% przypadków. To dobre informacje, które potwierdzają, że polscy użytkownicy WordPressa w większości dbają o jego aktualizację.

WordPress to system wymagający i z tego względu doskonale działa on w środowisku cloud. Takie rozwiązania hostingowe oferuje swoim klientom nazwa.pl. Mimo że krajowa średnia czasu generowania witryny WordPress w Polsce to 1,27 s, w nazwa.pl strony korzystające z WordPressa działają błyskawicznie i generowane są w średnim czasie 0,53 s. Doskonałą analogię w odniesieniu do szybkości działania witryn zaprezentowano ostatnio na profilu instagramowym webspeed.pl, gdzie długi czas wczytywania strony porównano do długiej ciszy na pierwszej randce, a przecież dobre wrażenie robi się tylko raz! Ze stronami www jest tak samo. Konkurencja jest ogromna i z tego właśnie powodu warto dbać o ich sprawne i bezawaryjne działanie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jest wiele serwisów, które badają szybkość wczytywania witryn. Oprócz webspeed.pl takim narzędziem jest test2speed.pl. Weryfikuje on całkowity czas ładowania wybranej witryny aż z 6 miast w Polsce i dostarcza między innymi raporty MTR i Waterfall. Pozwala także prześledzić wielomiesięczną historię szybkości działania strony, a dzięki gromadzonym statystykom wystawia ocenę każdej witrynie, stwierdzając czy wczytuje się ona wystarczająco szybko, czy może warto coś w jej obsłudze poprawić. Serwis test2speed.pl, podobnie jak webspeed.pl, to narzędzia całkowicie bezpłatne.

Od tego, jak sprawie działa Twoja strona, zależy jak dużo potencjalnych klientów skorzysta z Twoich usług. Nie tylko informacje przekazywane przez webspeed.pl, test2speed.pl, ale także badania prowadzone przez Google wskazują, że witryny, które wczytują się długo, są porzucane przez użytkowników na rzecz konkurencji. Dzisiaj nikt nie ma czasu, aby czekać na wczytanie się powolnego serwisu internetowego. Ty też nie czekaj i sprawdź, czy Twoja strona jest wystarczająco sprawna. Może to najwyższy czas, aby zmienić jej hosting na szybszy.

Źródło: Materiał partnerski

Reklama Bezpieczny hosting na nazwa.pl


Dodaj komentarz