Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Spotkanie Premiera Donalda Tuska z Prezydentem Cypru

Premier RP spotkał się z Prezydentem Cypru Nikosem Christodoulidesem. Pierwsza oficjalna wizyta cypryjskiego przywódcy w Polsce.
ReklamaBezpieczny hosting na nazwa.pl

Szef polskiego rządu spotkał się z przebywającym w Polsce Prezydentem Cypru Nikosem Christodoulidesem. Jest to pierwsza w historii oficjalna wizyta cypryjskiego przywódcy w naszym kraju. Głównym tematem rozmowy były kwestie dotyczące agendy unijnej, w tym zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.

Premier Donald Tusk i Nikos Christodoulides w czwartek, 23 maja, rozmawiali o najważniejszych sprawach międzynarodowych, w tym przede wszystkim dotyczących Unii Europejskiej, zwłaszcza w perspektywie przyszłorocznej prezydencji w Radzie UE. Przywódcy omówili także sytuację w Ukrainie, sankcje wobec Rosji, kwestie migracyjne oraz perspektywy procesu rozszerzenia UE

Polska i Cypr obchodziły niedawno 20. rocznicę przystąpienia do UE. Cypr, razem z naszym krajem, jest także w grupie państw obejmujących od przyszłego roku prezydencję w Radzie UE. Polska obejmie ją w pierwszej połowie 2025 roku. Prezydencja jest rotacyjna, obejmujące ją po sobie trzy kolejne państwa, współpracują ze sobą w zakresie realizacji priorytetów. Trio prezydencji z Polską, tak jak podczas pierwszej prezydencji, tworzą Dania i Cypr.

kom/ from/ amac/

Dalszy ciąg materiału pod wideo
Reklama Bezpieczny hosting na nazwa.pl


Dodaj komentarz