Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Kolejne usługi w e-Urzędzie Skarbowym

e-Urzęd Skarbowy umożliwia złożenie wniosku o zwrot kosztów za zakup kasy fiskalnej oraz sprawdzenie sald i rozliczeń przez organizacje online.
ReklamaBezpieczny hosting na nazwa.pl

Dzięki nowej usłudze w e-Urzędzie Skarbowym (e-US) osoby fizyczne i organizacje mogą w wygodny sposób złożyć wniosek o zwrot kosztów za zakup kasy fiskalnej.• Organizacje mogą już korzystać z usługi „Rozliczenia”, gdzie sprawdzą swoje salda i rozliczenia z urzędem skarbowym.

Wniosek o zwrot kosztów za zakup kasy fiskalnej

Usługa jest dostępna zarówno dla osób fizycznych jak i organizacji. Nowa funkcjonalność pozwala w łatwy sposób wypełnić i złożyć w formie elektronicznej wniosek o zwrot kosztów za zakup kasy fiskalnej. Specjalny kreator prowadzi użytkownika krok po kroku, wskazując pola obowiązkowe, dodanie wymaganych dokumentów potwierdzających prawo do ulgi oraz złożenie pisma i jego pobranie.

Salda i rozliczenia na koncie organizacji

Dzięki tej usłudze podatnicy i płatnicy mogą zweryfikować salda i szczegóły rozliczeń z urzędem skarbowym. W pierwszej kolejności usługa została uruchomiona dla osób fizycznych. Od 27 września br. mogą z niej korzystać również organizacje. Na swoim koncie w e-US mogą sprawdzić salda i szczegóły rozliczeń w podatkach dochodowych, podatku od towarów i usług oraz podatku od czynności cywilnoprawnych.

Usługa prezentuje zaksięgowane deklaracje i zeznania podatkowe, ich rozliczenie, dokonane wpłaty (z uwzględnieniem pobranych odsetek), zrealizowane zwroty, wpłaty, które ze względu na nieprawidłowy opis nie zostały zaksięgowane na właściwym koncie oraz inne szczegóły rozliczeń.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na koncie organizacji dostępne będą również informacje np. o wystawionym upomnieniu, tytule wykonawczym czy zalecanym kontakcie z urzędem skarbowym w sytuacji złożenia błędnie wypełnionego dokumentu.

e-Urząd Skarbowy to nowoczesny, ogólnodostępny kanał komunikacji na linii urząd skarbowy – klient dostępny na podatki.gov.pl. Pozwala szybko i wygodnie załatwić sprawy podatkowe, bez wizyty w urzędzie skarbowym, na poczcie czy w banku.

ms/ drag/

Reklama Bezpieczny hosting na nazwa.pl


Dodaj komentarz