Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Festiwal Książki w Bydgoszczy: Zaproszenie dla Wydawców i Czytelników

3. edycja Festiwalu Książki w Bydgoszczy 14-15 października! Spotkania z autorami i czytelnikami na terenie Wyższej Szkoły Gospodarki
ReklamaBezpieczny hosting na nazwa.pl

Od 14 do 15 października bieżącego roku na terenie campusu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbywać się będzie 3. edycja Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki. Do Bydgoszczy przyjedzie wielu znanych autorów, spodziewać się też można licznej rzeszy czytelników z całego regionu.

W tym roku Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki odbywać się będzie w Bydgoszczy. Poprzednie dwie edycje odbywały się w podbydgoskim Osielsku. W zgodnej opinii organizatorów, czytelników i wydawców królowała tam bardzo fajna atmosfera. Jednakże dla wielu osób z województwa lokalizacja była kłopotliwa komunikacyjnie. Stąd decyzja o przenosinach do Bydgoszczy.

„W ubiegłorocznym wydarzeniu udział wzięło ponad 40 wydawnictw, głównie z naszego województwa, ale również z innych rejonów Polski. Dodatkowo obecnością zaszczyciło nas aż 20 autorów książek. W tym roku oczywiście liczymy na więcej wydawnictw, jak i większe grono autorów. Na miesiąc przed końcem zapisów już wiemy, że ten zamysł uda się nam zrealizować, gdyż zgłosiło się ponad 50 wystawców. Teraz wszystko już tylko w gestii czytelników, którzy mam nadzieję licznie nas odwiedzą” – mówi Krzysztof Drozdowski, pomysłodawca Festiwalu Książki.

W trakcie dwóch dni Festiwalu Książki odbywać się będą również premiery książek. Jedną z nich zaprezentuje Dominica Caddick, na co dzień mieszkająca w Anglii. Pomysł na książkę pt. „Gajowy” powstał w trakcie poprzedniej edycji Festiwalu Książki.

„W tym roku w trakcie paneli dyskusyjnych chcemy poruszyć wiele ważnych tematów dotyczących polskiego świata literackiego. Dyskutować więc będziemy na temat ochrony praw autorskich, >>modnych<< i opłacalnych metod druku, o tym jak wygląda obecnie rynek książki, czy jak możemy wspierać małe lokalne księgarnie” – dodaje Drozdowski.

W trakcie Festiwalu Książki swoje stanowiska będą również miały osoby produkujące samodzielnie literackie „gadżety”, takie jak m.in. zakładki do książek, będzie też stoisko z przedmiotami umownie nazwanymi „militarnymi”.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zapisy na Festiwal cały czas trwają, chętni wydawcy nadal mogą zgłaszać swoje wydawnictwa do uczestnictwa w wydarzeniu. Wszyscy, dzięki dofinansowaniu wydarzenia ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa, mają zagwarantowane stoisko wydawnicze oraz nocleg w hotelu bez jakichkolwiek opłat.

Organizatorami Kujawsko-Pomorskiego Festiwalu Książki są Fundacja Będziem Polakami oraz Fundacja Historyczna im. Mariana Rejewskiego. Partnerem strategicznym Festiwalu Książki jest Wyższa Szkoła Gospodarki. Portale: Metropolia Bydgoska, Nasza Polska, Dziedzictwo Regionu oraz miesięcznik „Odkrywca” i BookRadio.pl objęły Kujawsko-Pomorski Festiwal Książki patronatem medialnym.

Reklama Bezpieczny hosting na nazwa.pl


Dodaj komentarz