Aktualnie coraz więcej serwisów cashback pojawia się na rynku i nie bez przyczyny – współczesny konsument poszukuje dodatkowych korzyści przy zakupach, a przy wysokiej inflacji każda oszczędność jest dla niego na wagę złota. Coraz większą popularnością cieszą się agregatory kodów promocyjnych oraz serwisy cashback, które dają klientom możliwość odzyskania części wydanych pieniędzy.
Kluczowe dla nich jest więc pozyskanie jeszcze większej liczby klientów, szczególnie gdy jest to tak proste. Do tego warto wykorzystać współpracę z siecią afiliacyjną, jak np. Admitad, która do ma przygotowany dedykowany program dla serwisów cashback(https://www.admitad.com/pl/cashback-partnerships/). W jaki sposób serwisy cashback powinny korzystać ze współpracy z sieciami afiliacyjnymi i dlaczego jest to dla nich opłacalne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.
Na czym polega usługa cashback?
Cashback to propozycja zwrotu części kwoty wydanej na zakup. Klient płaci daną sumę, ale jednocześnie otrzymuje zwrot w postaci gotówki lub punktów, które może wymienić na zakup kolejnego produktu.
W przypadku sieci afiliacyjnych wydawcy zazwyczaj wypłacają kwotę cashbacku z wysokości prowizji, którą otrzymają po sprzedaży w sieci afiliacyjnej. Na przykład reklamodawca płaci wydawcy 10% wartości zamówienia, a wydawca decyduje, że jest gotów zwrócić 5% wartości zamówienia klientom, aby zachęcić ich do zakupu.
Dodatkowo ze względu na wysoką efektywność tych działań reklamodawcy w sieciach afiliacyjnych chętnie współpracują z wydawcami pracującymi na modelu biznesowym cashbacku.
Jak skutecznie rozwinąć serwis cashback
Siłą serwisów cashback jest agregowanie szerokiej bazy sklepów oraz oferowanie dodatkowych korzyści przy zakupach, które konsument i tak by zrobił. W ten sposób właściciele takich stron szybko zyskują sobie lojalnych klientów, którzy cyklicznie sprawdzają oferty na ich stronach.
Sieci afiliacyjne pomagają serwisom cashback w szybki i zautomatyzowany sposób znaleźć dużą liczbę ofert, które będą podobać się ich odbiorcom. Oferty afiliacyjne zazwyczaj obejmują zarówno nisze, jak i duże korporacje, produkty fizyczne, jak i usługi cyfrowe. W ten sposób wydawca nie musi się martwić o marnowanie czasu na szukanie współprac, które rozwiną jego serwis i przyciągną nową grupę odbiorców kolejnych marek.
Analityka najlepszym nauczycielem
Przy rozwijaniu stron internetowych ważne jest by prowadzić rozbudowaną analitykę, która pozwala lepiej zrozumieć odbiorców oraz ich zachowanie, by następnie wprowadzić zmiany, które będą prowadzić do większego ruchu na stronie i wyższych konwersji. Sieci afiliacyjne często oferują zautomatyzowane narzędzia i rozwiązania, które ułatwiają śledzenie transakcji, wypłaty i generowanie raportów. Dzięki tym informacjom serwisy cashback mają możliwość skupienia się na promocji swojego biznesu, a nie na technicznych aspektach działalności.
Współpracując z siecią afiliacyjną wydawca zyskuje też na ekspertyzie i doświadczeniu swoich partnerów. Niekiedy specjaliści sieci oferują wskazówki, które prowadzą do szybszego rozwoju biznesów ich podopiecznych czy renegocjują z reklamodawcami dodatkowe możliwości promocji. W ten sposób wydawca ma dostęp do ekskluzywnych ofert, z których odbiorcy będą jeszcze chętniej korzystali.
Zamiast nawiązywać indywidualne relacje z setkami reklamodawców, serwisy cashback mogą nawiązać jedno partnerstwo z siecią afiliacyjną, która będzie za nich negocjować korzystne warunki.
Podsumowanie
Współpraca z siecią afiliacyjną, jak Admitad, pozwala serwisom cashback na jeszcze skuteczniejsze i atrakcyjniejsze dla klienta oferowanie zwrotów części wydanych środków. Dzięki integracji z reklamodawcami, serwisy mogą agregować oferty i przyciągać coraz więcej użytkowników. Chociaż związane z tym są pewne wyzwania, takie jak koszty rozwoju i promocji, potencjalne korzyści, w tym wysoki ruch organiczny, czynią tę współpracę opłacalną.