Czas społecznej izolacji jest dla wszystkich bardzo trudny. Kwarantanna dotyka każdej sfery życia, również kultury i wydarzeń muzycznych. Na szczęście coraz więcej koncertów możesz posłuchać w sieci. Czy takie rozwiązanie może zastąpić koncerty na żywo? Kogo warto w necie posłuchać?
Zaplanuj wyjścia na koncerty za kilka miesięcy
Jesteś fanem muzyki na żywo? Mamy dla Ciebie dwa rozwiązania na czas kwarantanny, które pomogą Ci przetrwać społeczną izolacją. Pierwszy sposób, który podniesie Cię na duchu to planowanie wyjść na lato i jesień – zobacz imprezy Poznań, na które warto się wybrać. Snucie planów związanych z przyjemnościami to dobry pomysł w czasach kryzysu, ponieważ daje nadzieje na lepszą przyszłość.
Uczestnicz koncertach na żywo w Internecie
Drugie rozwiązanie, które zapewni rozrywkę i lepszy nastrój to uczestniczenie w koncertach online. Obecnie wielu piosenkarzy i zespołów wychodzi z taką inicjatywą, transmitując występy na Facebooku, YouTubie lub innych platformach umożliwiających streaming. Wydarzenia są zazwyczaj darmowe, niektóre są też biletowane. Co poniektórzy artyści umożliwiają też fanom donację – możesz posłuchać koncertu za darmo lub wpłacają na konto zespołu dowolną kwotę. Spis wszystkich wydarzeń online znajdziesz w specjalnie utworzonej kategorii na https://muno.pl/imprezy/online/. Poniżej zebraliśmy wybrane koncerty w sieci, które odbyły się i zebrały wiele pozytywnych opinii oraz te, które są dopiero zaplanowane.
Męsie Granie w #wdomu i „Kwarantanna na na!”
Koncerty Męskiego Grania, które przeniosły się do Internetu, to strzał w dziesiątkę – zgromadziły przez monitorami wielotysięczne widownie. Podobnie było z inicjatywą „Kwarantanna na na!” na Facebooku organizowaną przez Szlachetną Paczkę i popularnych polskich artystów z wytwórni KAYAX. Dzięki niej mogłeś usłyszeć polskich artystów, takich jak Krzysztof Zalewski, Brodka czy Mery Spolsky prosto z ich domów. To doskonały sposób, aby być bliżej muzyki, którą się kocha i bliższe poznanie artystów.
#KulturaWCzasachPandemii
W sieci grają też mniej znani artyści i zespoły. Na przykład duet producencki Przyborowski/Lipiński, kojarzony głównie ze współpracy w ramach zespołu BYTY. Podczas koncertu online prezentują utwory znane ze wspólnych wydawnictw muzyki elektronicznej i transowej. Nie brakuje też odświeżonych aranżacji, stworzonych specjalnie na potrzeby wydarzenia online. Bezpłatne transmisja koncertu na żywo odbywają się na kanałach Teatru na Plaży na Facebooku i YouTubie.
No Problem przy Brackiej rusza z #sharingiscaringevents
Warszawska klubokawiarnia No Problem realizuje transmisje koncertów i spotkań w ramach akcji “Sharing is Caring”. Lokal przy Brackiej organizuje dyskusje o akcjach społecznych i ekologicznych #WykiełkujNadzieję. Zaprasza też na live sety – w kwietniu usłyszymy np. Zamilską. Szczegóły wydarzeń znajdziesz na facebookowym profilu No Problem Bracka 20.
W dobie pandemicznej izolacji artyści podejmują próbę utrzymania kontaktu z kulturą. Koncerty online to bardzo ciekawe projekty, które pozwalają być bliżej mimo oddalenia. To świetna okazja do eksperymentowania i poszukiwania nowych form kontaktu w trudnych czasach.