Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Niższa absencja chorobowa dzięki opiece medycznej dla pracowników od Enel-Med!

ReklamaBezpieczny hosting na nazwa.pl

Według danych ZUS-u w 2018 r. Polacy spędzili na zwolnieniach lekarskich… 43 692 552 dni, czyli… 667 650 lat. Biorąc pod uwagę, że w naszym kraju aktywnych zawodowo jest około 17 mln osób, statystyczny pracujący Polak chorował w 2018 r. przez ponad 14 dni. Te statystyki można zmniejszyć – pomagają w tym pakiety medyczne dla pracowników.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak pakiety medyczne obniżają koszty absencji chorobowych pracowników,
  • jak wybrać dobry pakiet medyczny dla firmy.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych policzył, że absencja chorobowa Polaków w 2018 r. kosztowała łącznie ponad 18,5 mld zł, z czego pracodawcy zapłacili blisko 7 mld zł. To ogromne sumy, które każda firma mogłaby przeznaczyć na zupełnie inne cele – podwyżki dla pracowników, inwestycje czy tworzenie nowych miejsc pracy.

Pakiety medyczne – szansa na niższe koszty chorób pracowników

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na obniżenie absencji chorobowej w firmie oraz zmniejszenie wydatków na zasiłki są pakiety medyczne dla pracowników, oferowane przez pracodawców w ramach świadczeń pozapłacowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Choroba oraz zwolnienie lekarskie pracownika to za każdym razem wydatki ponoszone zarówno przez publiczny system zdrowotny, jak i społeczeństwo oraz pracodawcę. Te koszty można jednak skutecznie redukować – pomogą w tym szybka diagnostyka oraz skuteczne leczenie.

Wystarczy prosty przykład – jeżeli pracownika boli kręgosłup i musi się zapisać na konsultacje do ortopedy w ramach publicznej opieki zdrowotnej, może czekać na wizytę nawet kilkanaście tygodni. Jeśli w tym czasie przebywa na zwolnieniu, jest to kosztowne zarówno dla pracodawcy, jak i dla finansów publicznych. Pakiet medyczny w ramach benefitów pozapłacowych zapewni mu szybkie wizyty u lekarzy specjalistów, w tym np. u ortopedy. Im szybciej pracownik trafi do specjalisty, tym prędzej zostanie postawiona diagnoza i wdrożone zostanie leczenie, a pracownik szybciej wróci do pracy.

Pakiety medyczne dla firm – jak wybrać?

W trakcie wyboru pakietu medycznego dla pracowników należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim jest to dostępność do usług lekarskich, a zwłaszcza do lekarzy specjalistów, do których trudno się dostać w ramach NFZ. Pakiety medyczne dla firm mogą obejmować leczenie stomatologiczne – jak pokazują statystyki, dentystów świadczących usługi publiczne jest niewielu, a kolejki oczekujących bywają bardzo długie, więc wśród pracowników jest to świadczenie bardzo pożądane.

Oprócz tego pakiet medyczny może zawierać dostęp do:

  • badań laboratoryjnych i obrazowych,
  • świadczeń rehabilitacyjnych,
  • zabiegów ambulatoryjnych,
  • hospitalizacji.

W dobie Internetu  ważne są także nowoczesne rozwiązania kontaktowe. W enel-med dostępność lekarzy można sprawdzać poprzez specjalną aplikację mobilną. Tą samą drogą, a także przez stronę internetową, można się umawiać na wizyty oraz je odwoływać. Unikalna na skalę kraju jest również dostępność rozwiązań telemedycznych. E-wizyty to zdalne konsultacje lekarskie przeprowadzane z każdego miejsca na świecie . Dodatkowo możesz skorzystać także z teleporad. To porady lekarskie odbywające się przez telefon, podczas których możesz uzyskać e-skierowanie, e-receptę oraz e-zwolnienie.

To jednak nie wszystko! Jeśli chcesz zyskać miano nowoczesnego pracodawcy i zaproponować swoim pracownikom naprawdę unikatowy benefit – zdecyduj się na Medispot. W ten sposób zagwarantujesz swojemu zespołowi konsultacje medyczną z lekarzami aż 9 specjalizacji bez wychodzenia z biura!

Każdy dzień absencji chorobowej pracownika to koszty dla pracodawcy. Pakiety medyczne od Enel-Med pozwalają je mocno redukować!

Reklama Bezpieczny hosting na nazwa.pl


Dodaj komentarz