Hostessa praca

Kim jest hostessa i na czym polega jej praca? W jaki sposób pozyskiwać zlecenia i czym się wyróżniać, aby liczyć na dobre zarobki? To najważniejsze pytania, na które znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Poznaj pracę hostess (i hostów!) od kulis.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze
LINKI SPONSOROWANE: Usługi finansowe - Usługi na najwyższym poziomie - Sprawdź nas koniecznie!
LINKI SPONSOROWANE: Kalkulator OC AC - Najtańsze oferty UBEZPIECZEŃ na rynku!
LINKI SPONSOROWANE: Sklep z gadżetami - Gadżety które zaskakują!
LINKI SPONSOROWANE: Suplementy diety - Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie,urodę!
LINKI SPONSOROWANE: To miejsce może być Twoje! Napisz do nas i kup swoją reklamę!
Hostessa praca
Foto: Pixabay.comKim jest hostessa i na czym polega jej praca?

W jaki sposób pozyskiwać zlecenia i czym się wyróżniać, aby liczyć na dobre zarobki? To najważniejsze pytania, na które znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Poznaj pracę hostess (i hostów!) od kulis. Kim jest hostessa? Rolą hostessy jest szeroko rozumiana praca na rzecz promocji firmy czy instytucji, która ją zatrudnia, zazwyczaj przy okazji konkretnego eventu, w ramach pojedynczego zlecenia lub cyklicznej współpracy. Zakres obowiązków zależy od charakteru danego wydarzenia i potrzeb marketingowych organizacji.

Tym samym hostessy zajmują się np.:

  • częstowaniem gości przekąskami i drinkami,
  • prowadzeniem stoiska firmowego na targach,
  • rozdawaniem materiałów reklamowych na konferencjach,
  • udzielaniem informacji o organizacji,
  • oprowadzaniem i witaniem gości wydarzenia.

Analogicznymi zadaniami mogą zajmować się mężczyźni – nazywa się ich wówczas hostami.

Co wyróżnia dobrą hostessę?

Hostessami zostają zazwyczaj młode, atrakcyjne dziewczyny i kobiety, które są kontaktowe i z łatwością nawiązują rozmowę, umieją odnaleźć się w najróżniejszych sytuacjach. Pożądaną kompetencją w tej branży jest znajomość języków obcych, ponieważ zlecenie może wymagać obsługi zagranicznych gości (np. konferencji, targów) lub zagranicznego wyjazdu. Doskonale, jeśli poza przebojowością i łatwością w nawiązywaniu kontaktów hostessy mają wiedzę na temat marketingu oraz PR, dzięki czemu rozumieją swoją rolę i skutecznie budują wizerunek organizacji. Jak zostać hostessą i dobrze zarabiać? Zajęcie hostessy z powodzeniem można łączyć ze studiowaniem czy zatrudnieniem na etacie. Skoro to praca zleceniowa, kobieta sama może zdecydować, jak bardzo angażuje się w tę część swojej kariery zawodowej. Żeby pozyskiwać jak najlepsze, dobrze płatne zlecenia, warto współpracować z profesjonalistami. Np. agencja modelek i hostess z Warszawy Infernal Hostessa praca - pomaga w rozwijaniu kariery i pozyskiwaniu zleceń. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i przesłać kilka zdjęć, aby zgłosić swoją chęć do współpracy.