Wsparcie dla mediów Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Postaw nam kawę za naszą pracę - KAWA :) 

Co warto wiedzieć o pozycjonowaniu long tail?

ReklamaBezpieczny hosting na nazwa.pl

Pozycjonowanie strony internetowej opiera się na kilku stałych praktykach. Nie oznacza to jednak, że w każdym przypadku wygląda tak samo. Wręcz przeciwnie – dobrana przez agencje strategia dopasowana jest do tego, w jaki sposób funkcjonuje strona, oraz jakie oczekiwania ma klient. Jedną z popularnie stosowanych metod jest pozycjonowanie long tail. W dzisiejszym artykule sprawdzamy, na czym polega ten sposób, kiedy warto go zastosować oraz jakie zalety się z nim wiążą.

Pozycjonowanie strony www – jak formułuje się strategię long tail

Jeśli chodzi o dobór fraz do pozycjonowania long tail, to pod wieloma względami te działania nie różnią się od tradycyjnego wyboru słów kluczowych. W praktyce oznacza to, że specjalista dokładnie analizuje strukturę strony. Następnie sprawdza, jakie działania podejmuje konkurencja. Wszystkie te kwestie ujmowane są w audycie, który agencja wykonuje na początku współpracy. Dzięki rzetelnemu przeanalizowaniu branży możliwe jest też określenie, w jakich segmentach jest ona jeszcze niewystarczająco zagospodarowania. Istotnym elementem, o który należy zadbać przed zbudowaniem strategii long tail, jest również sprawdzenie, w jaki sposób zachowują się w sieci potencjalni klienci. Czego szukają? Jakie frazy najczęściej wpisują? Profesjonalne agencje zajmujące się pozycjonowaniem stron muszą wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki.

Long tail w praktyce, czyli jak wyglądają frazy przy takich pozycjonowaniu witryny internetowej?

Żeby określić frazy long tail, nierzadko analizuje się frazy, wykorzystywane do pozycjonowania ogólnego. Następnie poszerza się je, dodając słowa, które są preferowane przez potencjalnego klienta. Dodać można więc np. model produkty. W praktyce takie pozycjonowanie witryny internetowej polega więc na pozycjonowaniu dużej ilości słów kluczowych o dużej szczegółowości. To prawda, że taka bardzo szczegółowa fraza jest rzadziej wyszukiwana niż fraza ogólna. Wcale nie oznacza to jednak, że jest to fraza mniej wartościowa. Klient, który w ten sposób trafi na naszą stronę, ma przed sobą dokładnie taki produkt, jakiego szuka. To oznacza, że dzięki frazom long tail na naszej witrynie pojawia się ruch wartościowy. W przeciwieństwie do tego niewartościowego (użytkownik wchodzi na stronę, nie podejmuje żadnego działania i ją opuszcza) odwiedziny klientów generowane przez frazy long tail zwiększają współczynnik konwersji.

Dla kogo przeznaczone jest pozycjonowanie stron www long tail

Do tej pory strategia long tail prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Czy ma jednak jakieś wady? Zdecydowanie należy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją przypadki, kiedy nie opłaca się jej używać. Tak jest np. z firmami posiadającymi stronę typu one page. Tak pozycjonowanie witryny www metodą long tail zupełnie się nie sprawdzi. Taką strategię powinny natomiast rozważyć rozbudowane serwisy, np.:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • różnorodne portale
  • sklepy internetowe
  • serwisy informacyjne

Zdecydowanie najczęściej z tej metody korzystają jednak sklepy internetowe. Jak łatwo się domyślić, na takich stronach znaleźć można ogromne ilości produktów. Long tail pozwala więc trafić do klientów, którzy z pomocą Google wyszukują konkretnego produktu. Efektem dobrze przeprowadzonego pozycjonowania long tail jest poprawienie się widoczności sklepy na wiele szczegółowych fraz.

Co jeszcze warto wiedzieć o pozycjonowaniu long tail?

Tak jak w tradycyjnym pozycjonowaniu, tak i tutaj istotne jest odpowiednie zoptymalizowanie strony internetowej. Duża liczba produktów nierzadko decyduje o tym, że sklep rezygnuje z ich opisywania albo na wszystkich podstronach używa tej samej, lub bardzo podobnej treści. Dość powszechną praktyką jest po prostu skopiowanie opisu produktu z witryny producenta. Nietrudno domyślić się, że taką zawartość strony robot Google uzna za nieunikalną. W efekcie pozycja w rankingu Google strony się obniży. Z perspektywy firmy, współpracującej z agencją SEO, istotne jest również to, jak szybko będą widoczne efekty. Tutaj warto zaznaczyć, że przeważnie pozycjonowanie witryny www typy long tail przynosi efekty dużo szybciej niż pozycjonowanie na frazy ogólne. Takie pozycjonowane nierzadko jest też po prostu tańsze. W

Niektóre szacunki mówią, że frazy long tail stanowią ok. 70 procent zapytań użytkowników sieci. Coraz szybciej i coraz niższym nakładem pracy chcemy znaleźć optymalny produkt lub usługę. Ogromny zaniedbaniem byłoby nie wykorzystanie potencjału fraz długiego ogona, zwłaszcza jeśli prowadzimy sklep online.

Źródło: https://internetica.pl/

Reklama Bezpieczny hosting na nazwa.pl


Dodaj komentarz