WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Zdrowie psychiczne w obliczu choroby

Rozpoznanie choroby, szczególnie takiej, która będzie wymagała długotrwałego leczenia i czasochłonnej rekonwalescencji, to ciężkie doświadczenie psychiczne także dla bliskich pacjenta. Jak wynika z badań, ogromna większość opiekunów (94%) zajmuje się pacjentem w domu.

Reklama
0

Taka opieka przeważnie wymaga niemal całodobowego zaangażowania, co uniemożliwia opiekunom prowadzenie życia towarzyskiego na dotychczasowych zasadach, nierzadko zmusza do zrezygnowania z kariery zawodowej czy porzucenia swoich pasji.

– Najważniejsze jest to aby zarówno pacjent jak i jego bliscy, opiekunowie towarzyszący w całym procesie leczenia pamiętali, że wcale nie trzeba być silnym, że czasem największą siłą jest przyznanie się do różnych swoich słabości. – powiedziała dla Newsrm.tv Adrianna Sobol, psychoonkolog, WUM

Reklama

Otwarta dyskusja i komunikacja jest kluczowa w przypadku takich zdarzeń. Najczęściej nikt z nas nie jest przygotowany na takie okoliczności, dlatego pewnego rodzaju załamanie psychiczne czy emocjonalne to rzecz naturalna. Z pomocą przychodzi rodzina jak i specjaliści, którzy dysponują szeregiem udogodnień oraz kluczowych porad.

Reklama BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut


Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło Newsrm.tv

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Może ci się spodobać również
Reklama

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Redakcja poleca

Reklama