Szymon Hołownia apeluje o jedność ponad podziałami w obliczu wojny

Dzisiaj potrzebujemy, jak nigdy dotąd, odpowiedzialności, solidarności, zachowania spokoju i mądrości - mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej Szymon Hołownia poświęconej inwazji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze
LINKI SPONSOROWANE: Usługi finansowe - Usługi na najwyższym poziomie - Sprawdź nas koniecznie!
LINKI SPONSOROWANE: Kalkulator OC AC - Najtańsze oferty UBEZPIECZEŃ na rynku!
LINKI SPONSOROWANE: Sklep z gadżetami - Gadżety które zaskakują!
LINKI SPONSOROWANE: Suplementy diety - Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie,urodę!
LINKI SPONSOROWANE: To miejsce może być Twoje! Napisz do nas i kup swoją reklamę!
Szymon Hołownia apeluje o jedność ponad podziałami w obliczu wojny
Foto: Materiały prasoweLider Polski 2050 zaznaczył, że w ataku rakietowym wojsk rosyjskich ucierpiało cywilne osiedle. “Zginęło co najmniej jedno dziecko. Spodziewamy się kolejnych tragicznych doniesień. One wszystkie biorą się z jednego miejsca - spaczonego umysłu przywódcy Federacji Rosyjskiej - kraju, który jednym ze swoich mitów założycielskich ustanowił Wielką Wojnę Ojczyźnianą. Pamiętamy, że wybuchła po tym, gdy Hitler zaatakował swojego sąsiada. A dzisiaj Putin robi to samo, co Hitler 83 lata temu” - mówił Szymon Hołownia.

Podkreślił, że mamy do czynienia z szaleńcem geopolitycznym, międzynarodowym terrorystą,  bandytą, który nie ma już moralnego prawa, by zasiadać do stołu z kimkolwiek na scenie międzynarodowej. “Jesteśmy  w sytuacji, w której Ukraina została zaatakowana nie tylko poprzez noty dyplomatyczne  uznające republiki: Ługańską i Doniecką. Została zaatakowana w sposób fizyczny przez wojska Federacji Rosyjskiej. Rosyjskie rakiety latają kilkadziesiąt kilometrów od granic Polski”.  - wywodził lider Polski 2050. 

Szymon Hołownia zaznaczył, że w Polsce trzeba wykroić z debaty publicznej przestrzeń powszechnej współpracy. “Jednym z elementów narodowej zgody powinno być zamknięcie frontu zachodniego, a więc rozwiązanie problemu Izby Dyscyplinarnej i ułożenie praworządności.. Potrzebujemy dziś silnej obecności i spokoju w naszych sojuszach, a nie wojen”. - mówił Szymon Hołownia.

Kolejnym krokiem, w ocenie lidera Polski 2050, powinno być wprowadzenie możliwie najostrzejszych sankcji wobec Rosji. “Państwo polskie musi to udźwignąć, bo Putin rozumie tylko język kasy i siły.  Widzieliśmy już dość konferencji prasowych, słyszeliśmy już dość zapowiedzi z najwyższymi kwantyfikatorami. Dzisiaj potrzebujemy jasnego poczucia sprawiedliwości” - apelował Szymon Hołownia.

Lider Polski 2050 zauważył, że Unia Europejska zapowiedziała wsparcie Ukrainy kwotą ponad 1 mld euro w dwóch transzach. “Dzisiaj Premier Mateusz Morawiecki powinien apelować w Brukseli o natychmiastowe wypłacenie całej tej pomocy w jednej transzy. Ukraina pilnie potrzebuje pieniędzy i wsparcia. Musimy wesprzeć Ukrainę jej siłę” - apelował Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia zaznaczył, że Polska 2050 oczekuje od rządu przygotowania do udzielenia wsparcia humanitarnego Ukraińcom. “Chcemy usłyszeć od premiera i rządu, czy jesteśmy w stanie wspomóc Ukraińców dostawami krwi.  Potrzebujemy wiedzieć, jak zabezpieczyć most powietrzny, który powinien być uruchomiony z Ukrainą, żeby pomóc dostawami żywności, jedzenia, logistyką, ” - mówił lider Polski 2050. 

“Dzisiaj, jak nigdy dotąd, potrzebujemy odpowiedzialności, solidarności, zachowania spokoju i mądrości. Żebyśmy przeprowadzili naszą wolną od 30 lat ojczyznę przez zakręty. Żebyśmy opuścili gardę i podali sobie ręce w polsko-polskich wojnach. Stawka nie może być wyższa. Jest nią nasze bezpieczeństwo i życie. Wierzę, że polska klasa polityczna zda ten egzamin ”- podkreślił Szymon Hołownia

“Stawką tej wojny jest życie. Tutaj chodzi o nasz styl życia, o nasze wartości, o to, żeby nikt nam nie dyktował, jak mamy żyć. Musimy zrozumieć, że Ukraińcy walczą o  wartości, na których  budujemy Polskę od 1989 r.” - mówił Paweł Zalewski. Jego zdaniem Putin poprzez atak na Ukrainę realizuje te same cele, które w dalszej kolejności będzie chciał osiągnąć w całym wolnym świecie.

 “Widzimy jak Ukraińcy stają się wielkim narodem. Bo naród, który ryzykuje krew dla obrony wartości, wokół których się zjednoczył, jest wielkim narodem. Podobne zagrożenia, dotyczą całego świata zachodniego. Także Polski. W obecnej sytuacji, jak nigdy dotąd, potrzebujemy rządów prawa, demokracji, wolności słowa. Pamiętajmy, że nie to  jest konflikt, który toczy się tylko Ukrainie. Ten konflikt toczy się w każdym kraju wolnym kraju” - mówił Paweł Zalewski.

“Jako Ruch Polska 2050 i Stowarzyszenie Polska 2050 zrobimy wszystko, by inicjować, wspierać i ogłaszać akcje pomocy Ukrainy. Dzisiaj zapraszam w Warszawie na godz. 17:00 pod ambasadę Federacji Rosyjskiej. Tam wyrazimy swój sprzeciw wobec tego, co się dzisiaj stało. Pójdziemy pod ambasadę Ukrainy , by wyrazić swoją solidarność i wsparcie z  Ukraińcami”  - mówił Szymon Hołownia.