Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać dotację na otwarcie swojego biznesu

To Cię zaintersuje

Wzrost wydatków na służbę zdrowia nie wystarczy

– Wzrost środków finansowych na system ochrony zdrowia widoczny jest już od kilku lat. Co roku przeznaczamy znacząco więcej, polepszamy sytuację...

Aleksandra Szwed: Ciało jest moim narzędziem pracy

Dużo się ruszam, aby utrzymać formę

Dominika Skoczylas: Gdzie się nie pojawię, tam jestem rozpoznawalna

Ale nie mam presji, że mogę być szczęśliwa tylko jako popularna aktorka
- Reklama -
facebook-profile-picture
redakcja
Przedstawimy Wam to, czego nigdzie indziej nie widać. Damy Wam również to, czego nie dadzą Wam inne portale! Naszym atutem jest dążenie do wyznaczonego celu.

Dzisiaj otwarcie własnej działalności staje się coraz prostsze. Na samym początku musimy wybrać formę. Zazwyczaj są to dwie najpopularniejsze – jednoosobowa działalność lub spółka cywilna. Następnie rejestrujemy naszą firmę w Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej. Tam wpisujemy wszystkie swoje dane, dane firmy i wybieramy formę opodatkowania. Można to zrobić nawet bez wychodzenia z domu w formie elektronicznej. Od momentu złożenia wniosku do CEIDG możemy zacząć pracować.

Co jeśli nasza planowana działalność wymaga od samego początku zakup odpowiedniego sprzętu, bez którego nie będziemy mogli skutecznie konkurować na rynku. Kredyt na samym początku działalności nie wydaje się dobrym pomysłem, zwłaszcza że jeszcze nie wiemy czy poradzimy sobie prowadząc firmę. Z pomocą przychodzą dofinansowania do otwarcia własnej działalności gospodarczej.

Warunki, które należy spełnić nie są zbyt wymagające. Po pierwsze należy być zarejestrowanym w urzędzie pracy stosownym do miejsca zamieszkania. W większości urzędów czas, kiedy trzeba posiadać status osoby bezrobotnej wynosi od miesiąca do trzech miesięcy.  Nie można posiadać również statusu studenta studiów dziennych w przeciwieństwie do studiów zaocznych. W ciągu ostatnich 12 miesięcy przed złożeniem wniosku nie można także prowadzić innej działalności gospodarczej. Nie ma ograniczenia wiekowego. Zarówno osoby przed 30 rokiem życia jak i osoby po 30 roku życia mają szanse na otrzymanie dofinansowania. Różnica może być jedynie w warunkach.

Gdy spełnione zostaną powyższe warunki , można złożyć wniosek. Procedura otrzymania dofinansowania w zależności od urzędu może trwać nawet do kilku miesięcy. Wniosek badany jest pod kontem formalnym i merytorycznym. Warto mieć udokumentowane doświadczenie, które można dołączyć do reszty dokumentów przez co zwiększają się nasze szanse na pozytywną odpowiedź. Na przykład chcąc otworzyć salon fryzjerski warto pochwalić się ukończeniem szkoły o tej specjalności lub kursu.

Gdy urząd pracy pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek, wtedy możemy przystąpić do zarejestrowania działalności gospodarczej. Następnie musimy podpisać umowę z urzędem na dofinansowanie. Po czym ciągu zazwyczaj tygodnia otrzymujemy dotację. Co ważne nie jest ona wypłacana w ratach tylko od razu jest to pełna kwota. Teraz mamy 30 dni na zakup potrzebnych sprzętów, dlatego warto wcześniej sobie je zaplanować. Dotacja jest bezzwrotna, ale w ciągu 12 miesięcy nie możemy zamknąć naszej działalności.


Darmowe Ogłoszenia Drobne

Darmowe ogłoszenia - kup nowe mieszkanie lub sprzedaj stary samochód. Dodaj ogłoszenie za darmo. Ogłoszenia dla każdego. Typy: Nieruchomości, Samochody, Dla Dzieci, Zwierzęta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pogoda

Warsaw
mgła
10.9 ° C
13.3 °
7.2 °
100 %
1kmh
36 %
pon
15 °
wt
17 °
śr
18 °
czw
19 °
pt
12 °

Ostatnio dodane

Wzrost wydatków na służbę zdrowia nie wystarczy

– Wzrost środków finansowych na system ochrony zdrowia widoczny jest już od kilku lat. Co roku przeznaczamy znacząco więcej, polepszamy sytuację...

Aleksandra Szwed: Ciało jest moim narzędziem pracy

Dużo się ruszam, aby utrzymać formę

Dominika Skoczylas: Gdzie się nie pojawię, tam jestem rozpoznawalna

Ale nie mam presji, że mogę być szczęśliwa tylko jako popularna aktorka

Bankruci – co drugi był wcześniej notowany w KRD

Jak podaje Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, średnia, miesięczna liczba bankructw osób prywatnych oscyluje wokół 600. Trend jednak rośnie, ponieważ tylko w pierwszej połowie tego...

Zmienia się sposób logowania do banków

Po 14 września konieczny będzie odcisk palca albo dodatkowy kod
- Reklama -

Zobacz więcej