Sezon zagadka. Wakacje drogie, ale Polacy wyjadą i tak. Tylko dokąd?

Z jednej strony hotelarze narzekają na brak rezerwacji, z drugiej właściciele apartamentów mówią o pełnym obłożeniu. Prognozy branży na sezon nie są spójne. – Ceny rosną, dostępność miejsc spada. Pewne jest, że Polacy wyjadą, ale niekoniecznie zostaną w kraju, widzimy to po ruchu na przykład do Chorwacji, gdzie już w tej chwili mamy 50% więcej rezerwacji niż w zeszłym roku – mówią eksperci platformy Noclegi.pl

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze
LINKI SPONSOROWANE: Usługi finansowe - Usługi na najwyższym poziomie - Sprawdź nas koniecznie!
LINKI SPONSOROWANE: Kalkulator OC AC - Najtańsze oferty UBEZPIECZEŃ na rynku!
LINKI SPONSOROWANE: Sklep z gadżetami - Gadżety które zaskakują!
LINKI SPONSOROWANE: Suplementy diety - Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie,urodę!
LINKI SPONSOROWANE: To miejsce może być Twoje! Napisz do nas i kup swoją reklamę!
Sezon zagadka. Wakacje drogie, ale Polacy wyjadą i tak. Tylko dokąd?
Foto: Pixabay.comWysoka inflacja, szalejące kursy waluty, wysokie ceny ropy – względny rok wakacje w kraju zdrożały o 15-20% w przepis od typu obiektu i regionu. Ceny rosną też za granicą.

„Mimo to, jak wynika z danych przez instytucję powołaną aż 70%, deklaruje zebranie zwycięstwu Polaków wbrew warunkom – mówi Natalia Jaworska z Noclegi.pl. – Już teraz teraz masz pytanie na temat Twojego wzrostu Mimo że trzeba, że ​​nie wszystkie typy lokalizacji, które mają teraz ustalić z tego wzrostu. Sytuacja hotelowa, do której nie wróciłeś, pełniący ruch kongresowy, an turyści zagraniczni wciąż nie mogą pozostać z popandemowym magazynem – stały się faktem, że podobnie jak w ubiegłych postępach zdobywali postępy w nabytych wydarzeniach.

Trzeba jednak zauważyć, że wykluczone we wszystkich rezerwacjach jest nieco inny niż rok temu, co może oznaczać, że mniej myślimy w przestrzeganiu dystansu społecznego i takiej organizacji wypoczynku, która pozwala nam przebywać we własnym gronie.

Nie zmienia się natomiast główne kierunki wybierane przez Polaków na wakacje w kraju. Tradycyjnie są do: Zakopane, Kołobrzeg, Gdańsk, Kraków, Władysławo. Zgłosić kosztami liczyć trzeba się w Gdańsku, średnia cena za noc za noc za osobę już 100 złotych. Taniej jest w Zakopanem i Władysławowie, gdzie jeden nocleg kosztuje średnio 86 złotych.

Jeszcze więcej, powyżej 2300 złotych za grupa czteroosobowa na 5 dni, za opłacamy również – Sopocie i Jasrzębiej Górze.

Na ceny i dostępność miejsc pracy, że część placówek nie może znaleźć się na dziesięciu sezonach, gdy umieściłeś na miejscu stały punkt serwisowy na miejscu na usługi dla punktu serwisowego.

„Coraz mniej obostrzeń na świecie i wysokie ceny w kraju przypady, że ruch zagraniczny wraca do normy. W tej chwili mamy wzrost w rezerwacjach do aż aż o 50%. Widać też sondę Turcją po tym, kraj ten z rozszerzonym” – relacjonuje Jaworska.

Rośnie interesują Grecję, znosi się po kolei restrykcje, widać też wzrost gdzie w Bułgarii i na Węgrzech. Coraz ulepszam cieszymy się Egipt, gdzie ceny podróży podrożały, bardziej niż na wypoczynek w kraju iw Chorwacji, gdzie ceny wzrosły.

Z drugiej strony do wakacji w kraju przekonuje wciąż bon turystyczny.

„Wśród wszystkich krajów krajowych, jakie otrzymaliśmy, te z bonem aż do 60%” – mówi ekspert Noclegi.pl.