Prezydent Warszawy jest w szpitalu w związku z koronawirusem

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski trafił do szpitala w związku z koronawirusem, który wykryto u niego 12 marca. "Jestem w szpitalu. Pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy" - przekazał we wtorek w mediach społecznościowych.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze Sklep z suplementami diety
Prezydent Warszawy jest w szpitalu w związku z koronawirusem
Foto: PAPRafał Trzaskowski informował, że jest zakażony koronawirusem w połowie marca. "Dołączyłem do Gosi i dzieci. Chorujemy razem. Uważajcie na siebie!" - napisał 12 marca na Twitterze. Od tego czasu przebywał z rodziną w izolacji domowej, a we wtorek trafił do szpitala, o czym poinformował w mediach społecznościowych.

"Jestem w szpitalu. Pod dobrą opieką lekarzy i pielęgniarek. Trzymajcie kciuki i za kilka dni mam nadzieję wracam do pracy. Uważajcie na siebie" - podał.

"Mimo wykrycia zakażenia koronawirusem u prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, nikt inny z zarządu miasta nie został skierowany kwarantannę" - informowała po wykryciu COVID-19 u prezydenta stolicy rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka. Jak wyjaśniła, spotkania i kolegia z udziałem zarządzających Warszawą odbywają się w formie zdalnej, przebywają oni w różnych pomieszczeniach. Ponadto do urzędu przychodzą rotacyjnie, co tydzień pracując z domu.

We wtorek resort zdrowia podał, że badania potwierdziły w Polsce 16 741 przypadków zakażenia koronawirusem oraz że zmarło 396 chorych. Najwięcej nowych dziennych przypadków w poniedziałek zarejestrowano na Mazowszu – 3105 i na Śląsku – 2023. (PAP)

Autorka: Natalia Kamińska

nmk/ jann/