WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Pracujesz przy komputerze? Zadbaj o swój wzrok!

0

Powroty z wakacji często bywają bardzo trudne. Ciężko przyzwyczaić się na nowo do codziennej rutyny i obowiązków. Gdy wracamy do pracy przed komputerem z długiego urlopu często po kilku godzinach boli nas głowa i towarzyszy nam silne zmęczenie. Jak zwiększyć swój komfort pracy przy komputerze jednocześnie chroniąc swój wzrok? Podpowiada Marcin Krasnodębski, ekspert marki Belutti:

  1. Monitor komputera ustaw bokiem do okna, żeby zapewnić sobie dostęp do światła naturalnego. Pamiętaj, że oświetlenie nie powinno się w nim odbijać. Optymalna odległość twarzy od ekranu wynosi 40–75 cm. Środek ekranu powinien się znajdować 10–22 cm poniżej oczu.
  2. Aby uchronić się przed przykrymi dolegliwościami zespołu suchego oka zawsze miej pod ręką krople do oczu, najlepiej te bez konserwantów.
  3. Ćwicz gałki oczne co pozwoli Ci wzmocnić mięśnie oka i poprawić akomodację. Popatrz w dal przez kilka chwil, zataczaj oczami ósemki, spoglądaj na boki pod różnymi kątami.
  4. Dobierz odpowiedni rozmiar i krój czcionki oraz zadbaj o kontrast między znakami i tłem.
  5. W klimatyzowanym pomieszczeniu pamiętaj o optymalnym poziomie wilgotności (45–55 proc.). Unikaj kurzu oraz dymu papierosowego.
  6. Raz do roku kontroluj swój wzrok u specjalisty. W przypadku wykrycia wady wzroku, bezwzględnie stosuj soczewki korekcyjne. Optyk pomoże w wyborze odpowiedniej powłoki. Będzie to powłoka antyrefleksyjna lub powłoka, która dodatkowo blokuje szkodliwe światło niebieskie pochodzące z ekranów cyfrowych.

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

loading...
Komentujcie na Facebooku lub na naszj stronie. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, dlatego czekamy również na Wasze maile. Już wiele razy nas zainspirowały do napisania ciekawego artykułu. Najciekawsze zamieścimy w naszym serwisie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.
Reklama
BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut