WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Nowoczesne podejście do bankowości i ubezpieczeń, czyli XVI Warsaw International Banking Summit oraz XII Insurance Forum.

18-19 października odbyło się spotkanie kluczowych ekspertów z branży bankowości i ubezpieczeń. Dwa dni merytorycznych paneli dyskusyjnych i profesjonalnych wystąpień przyciągnęło ponad 600 uczestników. Wszystko dzięki możliwości wysłuchania i networkingu z 87 prelegentami z kraju i z zagranicy.

0

Wydarzenie rozpoczęło się od części wspólnej Warsaw International Banking Summit i Insurance forum. Uroczystego otwarcia dokonali Przewodniczący Rad Programowych, Mariusz Grendowicz i Artur Olech, a następnie odbyło się wystąpienie gościa honorowego. Anna Trzecińska, Wiceprezes Zarządu, Narodowego Banku Polskiego, zabrała głos w sprawie systemu finansowego w kontekście wzrostu gospodarczego. Wspólnym tematem, który łączy zarówno bankowość, jak i ubezpieczenia jest wprowadzanie do firm nowoczesnych technologii. Nad tym właśnie zagadnieniem pochylono się w inauguracyjnej debacie pod patronatem Rzeczpospolita.

XVI Warsaw International Banking Summit
XVI Warsaw International Banking Summit

Podczas dwóch dni Wydarzenia  nie zabrakło najbardziej aktualnych kwestii, problemów, szans i wyzwań stojących przed branżą ubezpieczeń i bankowości. Mocnym punktem pierwszego dnia Kongresu była debata traktująca o pozyskaniu kandydata do pracy. Pod hasłem “Wojna o talenty” odbyła się dyskusja nad zwiększeniem atrakcyjności pracy w branży finansowej. Nie zabrakło również rozmów o  trendach technologicznych typu Big Data, Blockchain, Cloud computing, sztuczna inteligencja i IoT. Nacisk postawiono również na przedstawienie najważniejszych trendów i wyzwaniach stawianych przez zmieniające się potrzeby klienta. Z racji rozporządzenia unijnego GDPR, które weszło w życie w maju tego roku, odbył się blok tematyczny o implikacji RODO w modele biznesowe firm.  Personalizacja oferty pod kątem specyficznych wymagań klienta to kolejny temat, który z zaciekawieniem został przyjęty przez uczestników Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń.

XVI Warsaw International Banking Summit
XVI Warsaw International Banking Summit

Prócz merytorycznej części Kongresu, była też chwila na nawiązanie relacji biznesowych. Podczas przerw networkingowych grono prezesów i decydentów największych firm ubezpieczeniowych i banków, mogło wymienić się doświadczeniami i wizją na przyszłość. Nie zabrakło też rozmów z przedstawicielami firm, które tworzą uwarunkowania dla obu tych sektorów, dzięki obecności przedstawicieli administracji, regulatora oraz fintechów i insurtechów.

XVI Warsaw International Banking Summit
XVI Warsaw International Banking Summit

Wśród prelegentów tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń znaleźli się: Anna Trzecińska, Jens-Thorsten Rauer, Joao Bras Jorge, Beata Daszyńska-Muzyczka, Mirosław Skiba, Marat Nevretdinov, Jarosław Mastalerz, Katarzyna Wojdyła.

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

loading...
Komentujcie na Facebooku lub na naszj stronie. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, dlatego czekamy również na Wasze maile. Już wiele razy nas zainspirowały do napisania ciekawego artykułu. Najciekawsze zamieścimy w naszym serwisie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.
BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut