WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Nowoczesne podejście do bankowości i ubezpieczeń, czyli XVI Warsaw International Banking Summit oraz XII Insurance Forum.

18-19 października odbyło się spotkanie kluczowych ekspertów z branży bankowości i ubezpieczeń. Dwa dni merytorycznych paneli dyskusyjnych i profesjonalnych wystąpień przyciągnęło ponad 600 uczestników. Wszystko dzięki możliwości wysłuchania i networkingu z 87 prelegentami z kraju i z zagranicy.

0

Wydarzenie rozpoczęło się od części wspólnej Warsaw International Banking Summit i Insurance forum. Uroczystego otwarcia dokonali Przewodniczący Rad Programowych, Mariusz Grendowicz i Artur Olech, a następnie odbyło się wystąpienie gościa honorowego. Anna Trzecińska, Wiceprezes Zarządu, Narodowego Banku Polskiego, zabrała głos w sprawie systemu finansowego w kontekście wzrostu gospodarczego. Wspólnym tematem, który łączy zarówno bankowość, jak i ubezpieczenia jest wprowadzanie do firm nowoczesnych technologii. Nad tym właśnie zagadnieniem pochylono się w inauguracyjnej debacie pod patronatem Rzeczpospolita.

XVI Warsaw International Banking Summit
XVI Warsaw International Banking Summit

Podczas dwóch dni Wydarzenia  nie zabrakło najbardziej aktualnych kwestii, problemów, szans i wyzwań stojących przed branżą ubezpieczeń i bankowości. Mocnym punktem pierwszego dnia Kongresu była debata traktująca o pozyskaniu kandydata do pracy. Pod hasłem “Wojna o talenty” odbyła się dyskusja nad zwiększeniem atrakcyjności pracy w branży finansowej. Nie zabrakło również rozmów o  trendach technologicznych typu Big Data, Blockchain, Cloud computing, sztuczna inteligencja i IoT. Nacisk postawiono również na przedstawienie najważniejszych trendów i wyzwaniach stawianych przez zmieniające się potrzeby klienta. Z racji rozporządzenia unijnego GDPR, które weszło w życie w maju tego roku, odbył się blok tematyczny o implikacji RODO w modele biznesowe firm.  Personalizacja oferty pod kątem specyficznych wymagań klienta to kolejny temat, który z zaciekawieniem został przyjęty przez uczestników Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń.

XVI Warsaw International Banking Summit
XVI Warsaw International Banking Summit

Prócz merytorycznej części Kongresu, była też chwila na nawiązanie relacji biznesowych. Podczas przerw networkingowych grono prezesów i decydentów największych firm ubezpieczeniowych i banków, mogło wymienić się doświadczeniami i wizją na przyszłość. Nie zabrakło też rozmów z przedstawicielami firm, które tworzą uwarunkowania dla obu tych sektorów, dzięki obecności przedstawicieli administracji, regulatora oraz fintechów i insurtechów.

XVI Warsaw International Banking Summit
XVI Warsaw International Banking Summit

Wśród prelegentów tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń znaleźli się: Anna Trzecińska, Jens-Thorsten Rauer, Joao Bras Jorge, Beata Daszyńska-Muzyczka, Mirosław Skiba, Marat Nevretdinov, Jarosław Mastalerz, Katarzyna Wojdyła.

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

loading...

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.