WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Nie zastawiaj, nie blokuj – podziel się przestrzenią

Z pewnością kojarzymy występujące w metrze, na dworcach, a nawet na ulicach srebrne linie. To przygotowane specjalnie ścieżki doprowadzające. Ich zadaniem jest ułatwić poruszanie się osobom niewidomym. Nie wszyscy o tym wiedzą. Niestety, większość osób widzących nie wie do czego one służą i stawia na nie walizki albo pozwala się tam bawić dzieciom. Można to zmienić – podziel się przestrzenią!

0

Mamy pewne standardy dostępności budynków użyteczności publicznej dla osób z niepełnosprawnościami i nie tylko. Ktoś może powiedzieć, że to drobnostka o tym jak traktowane są te ścieżki, celem akcji #ścieżkadostępu – podziel się przestrzenią! jest uświadomienie, że nie jesteśmy sami a same ścieżki nie są ozdobą i mają swoje przeznaczenie. Niektórym wydaje się, że jest to tor do ciągnięcia walizek, innym, że „miejsce zabaw” dzieci. Tymczasem są to… ścieżki prowadzące ich zastawienie może mieć smutny finał w postaci złamanej laski czy obrażeń ciała. Poszkodowane mogą zostać także bawiące się w tych miejscach dzieci.

Od ponad pół wieku, na świecie obchodzimy święto osób niewidomych i niedowidzących. 15 października to Międzynarodowy Dzień Białej Laski. W Warszawie w połowie października będzie szereg wydarzeń związanych nie tylko z tym dniem, ale z szeroko rozumianą dostępnością.

Jednym z nich było śniadanie, które odbyło się w restauracji Different. Goście jedli w ciemnościach i byli obsługiwani przez niewidomych kelnerów.

Po śniadaniu goście mieli okazję wyruszyć w wyjątkowa interaktywną podróż w niewidzialny świat, podczas której mogli sprawdzić jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu… Pomysłodawczynią zarówno „Niewidzialnej wystawy” jak i samej akcji #ścieżkadostępu – podziel się przestrzenią! Jest Małgorzata Szumowska, dyrektor stołecznej „Niewidzialnej wystawy”


Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło Newsrm.tv
loading...
Komentujcie na Facebooku lub na naszj stronie. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, dlatego czekamy również na Wasze maile. Już wiele razy nas zainspirowały do napisania ciekawego artykułu. Najciekawsze zamieścimy w naszym serwisie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.
BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut