Można oglądać filmy nominowane do Nagrody Publiczności LUX

Między 16 a 25 kwietnia uruchomiona zostanie platforma, na której będzie można bezpłatnie obejrzeć dwa filmy nominowane do Nagrody Publiczności LUX: "Kolektyw" Alexandra Nanau i "BożeCiało" Jana Komasy - poinformowały Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce i we Wrocławiu.

Można oglądać filmy nominowane do Nagrody Publiczności LUX
LUX AWARD 2021W minionym roku Parlament Europejski połączył siły z European Film Academy, dzięki czemu we współpracy z Komisją Europejską i Europa Cinemas powstała nowa Nagroda Publiczności LUX. Nominowane do niej filmy poruszają aktualne kwestie polityczne i społeczne, zachęcając do dyskusji o europejskich wartościach. Po raz pierwszy w proces wyboru zwycięzcy, oprócz posłanek i posłów do Parlamentu Europejskiego, zaangażowana jest także publiczność. Nagrodę otrzyma film, który uzyska najwięcej głosów w otwartym plebiscycie.

W tym roku do Nagrody nominowane zostały trzy filmy: "Na Rauszu" Thomasa Vinterberga, "Kolektyw" Alexandra Nanau i "Boże Ciało" Jana Komasy.

Głosowanie trwa do 23 maja na stronie internetowej Nagrody Publiczności LUX dostępnej pod adresem www.luxaward.eu/pl. Każdemu z filmów można przyznać od jednej do pięciu gwiazdek. Zwycięzca ogłoszony zostanie 9 czerwca podczas uroczystej ceremonii w Parlamencie Europejskim.
 
woj/