Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2022

Po zeszłorocznej, jubileuszowej edycji Forum zorganizowanej w formule online szczęśliwie wracamy do stacjonarnej formy wydarzenia. 21. edycja z powrotem zagości w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni 14 października.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze
LINKI SPONSOROWANE: Usługi finansowe - Usługi na najwyższym poziomie - Sprawdź nas koniecznie!
LINKI SPONSOROWANE: Kalkulator OC AC - Najtańsze oferty UBEZPIECZEŃ na rynku!
LINKI SPONSOROWANE: Sklep z gadżetami - Gadżety które zaskakują!
LINKI SPONSOROWANE: Suplementy diety - Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie,urodę!
LINKI SPONSOROWANE: To miejsce może być Twoje! Napisz do nas i kup swoją reklamę!
Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2022
Foto: Materiały prasoweTematem przewodnim tegorocznej edycji będzie „Gospodarka morska wobec nowego otoczenia geopolitycznego - wyzwania i szanse” a program wydarzenia opierał się będzie na pięciu głównych blokach tematycznych:

  1. Technologie Morskie,
  2. Porty Morskie,
  3. Logistyka Morska,
  4. Przemysły Jachtowe,
  5. Energia Odnawialna.

Podczas Forum uczestnicy paneli w swoich rozmowach nawiążą do współczesnych wydarzeń i problemów globalnych wpływających na rozwój sektora gospodarki morskiej, poszukując w nich wyzwań i szans. W tym roku głównym problemem, z którym musi się zmierzyć również przemysł morski, jest wojna w Ukrainie.

Uczestnicy panelu Porty Morskie zgłębią temat „Strategie rozwoju polskich portów morskich”, a panelu Logistyka Morska będą się zastanawiać, jaki wpływ wywrze wojna w Ukrainie na sytuację polskich i europejskich portów. Omówią również problem przerwanych łańcuchów dostaw spowodowanych przez rosyjską agresję.

Nie zabraknie również bardzo aktualnego problemu związanego z energetyką odnawialną. Wśród omawianych zagadnień pojawią się tematy związane z energetyką jądrową, polityką wodorową oraz ekologiczne rozwiązania w portach morskich.

Największym atutem Forum są jego uczestnicy, którzy co roku gwarantują wysoki poziom dyskusji. Forum stanowi platformę wymiany poglądów i opinii, a także jest areną spotkań przedstawicieli branży. Gościem specjalnym Forum będzie dr Małgorzata Bonikowska, prezeska Centrum Stosunków Międzynarodowych, która wygłosi wykład geopolityczny dotyczący współczesnej sytuacji międzynarodowej oraz Jacek Wiśniewski, główny ekonomista Raiffeisen Bank Polska z wykładem makroekonomicznym.

Gośćmi honorowymi tegorocznej edycji będą:

  • ambasador Norwegii - Anders H. Eide,
  • ambasador Malty - Marisa Farrugia,
  • ambasador Danii - Ole Toft.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny a rejestracja rozpocznie się 31 sierpnia.