Delegacja PE uda się na granicę polsko-ukraińską, aby ocenić korytarze żywnościowe

Delegacja Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (AGRI) Parlamentu Europejskiego uda się w najbliższy poniedziałek na granicę polsko-ukraińską. Europosłowie zajmą się oceną korytarzy żywnościowych.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze
LINKI SPONSOROWANE: Usługi finansowe - Usługi na najwyższym poziomie - Sprawdź nas koniecznie!
LINKI SPONSOROWANE: Kalkulator OC AC - Najtańsze oferty UBEZPIECZEŃ na rynku!
LINKI SPONSOROWANE: Sklep z gadżetami - Gadżety które zaskakują!
LINKI SPONSOROWANE: Suplementy diety - Suplementy wspomagające odchudzanie, zdrowie,urodę!
LINKI SPONSOROWANE: To miejsce może być Twoje! Napisz do nas i kup swoją reklamę!
Delegacja PE uda się na granicę polsko-ukraińską, aby ocenić korytarze żywnościowe
© European Union 2022 - Source : EPPodczas dwudniowej misji europosłowie odwiedzą przejścia graniczne w Medyce (kolejowe) i Korczowej (drogowe), aby ocenić import ukraińskich produktów rolnych i możliwości alternatywnych tras. Zdolności magazynowe produktów rolnych będą tematem wymiany poglądów europosłów z przedstawicielami ukraińskiego i polskiego biznesu i handlu.

Jak zauważył przewodniczący komisji AGRI Norbert Lins (EPL/ Niemcy), ze względu na rosyjską blokadę ukraińskich portów nad Morzem Czarnym, eksport zboża musi być transportowany drogą lądową i kolejową.

„Jest to ogromne wyzwanie infrastrukturalne i biurokratyczne na granicach Ukrainy. Celem tej misji rozpoznawczej na granicy polsko-ukraińskiej jest ustalenie, na czym polegają bieżące problemy i gdzie można szybko i w nieskomplikowany sposób udzielić pomocy ze strony europejskiej” – powiedział Lins.

Oprócz Norberta Linsa w skład delegacji PE wejdzie sześciu innych europosłów: Herbert Dorfmann (EPL, Włochy), Juozas Olekas (S&D, Litwa), Ulrike Müller (Renew, Niemcy), Tilly Metz (Greens/EFA, Luksemburg), Veronika Vrecionova (ECR, CZechy) i Luke Flanagan (The Left, Irlandia).

Przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel podkreślił niedawno, że Rosja używa zagrożenia głodem jako broni.

„Rosja używa żywności jako broni, kradnąc zboże, blokując porty i zamieniając pola uprawne w pola bitewne. Na Ukrainie utknęło ponad 20 milionów ton zboża, pszenicy i kukurydzy. Zaburza to globalne bezpieczeństwo żywnościowe, podnosi ceny i powoduje głód" - zaznaczył Michel.

Z kolei przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oświadczyła, że tylko w tym roku około 275 milionów ludzi na świecie będzie przynajmniej zagrożonych brakiem bezpieczeństwa żywnościowego.