WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Czym za 10 lat będziemy płacić w sklepach

Już za 10 lat robiąc zakupy, przykładowo świąteczne, znacznie częściej sięgniemy po telefon z aplikacją bankową niż po gotówkę. Najchętniej wybieranym sposobem płatności pozostanie karta płatnicza - wynika z badania #finanseprzyszlosci.

0

Na pytanie „Czym najchętniej płaciłby pan/pani w sklepie za 10 lat” 15,6 proc. Polaków odpowiedziało, że telefonem, a 15,2 proc. że BLIK-iem. Gotówkę wybrałoby 13 proc. respondentów. – Oznacza to, że mobilne sposoby płatności będą miały w 2028 r. więcej zwolenników niż płatności gotówkowe. Najbardziej ucierpi zatem gotówka – mówi w rozmowie z MarketNews24 Tomasz Pol, dyrektor Departamentu Marketingu Bankowości Detalicznej w Banku Millennium.

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło Marketnews24.pl
loading...
Komentujcie na Facebooku lub na naszj stronie. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, dlatego czekamy również na Wasze maile. Już wiele razy nas zainspirowały do napisania ciekawego artykułu. Najciekawsze zamieścimy w naszym serwisie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.
BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut