Zlikwidowanie nielegalnej fabryki papierosów efektem współpracy służb

To Cię zaintersuje

Wzrost wydatków na służbę zdrowia nie wystarczy

– Wzrost środków finansowych na system ochrony zdrowia widoczny jest już od kilku lat. Co roku przeznaczamy znacząco więcej, polepszamy sytuację...

Aleksandra Szwed: Ciało jest moim narzędziem pracy

Dużo się ruszam, aby utrzymać formę

Dominika Skoczylas: Gdzie się nie pojawię, tam jestem rozpoznawalna

Ale nie mam presji, że mogę być szczęśliwa tylko jako popularna aktorka
- Reklama -
facebook-profile-picture
redakcja
Przedstawimy Wam to, czego nigdzie indziej nie widać. Damy Wam również to, czego nie dadzą Wam inne portale! Naszym atutem jest dążenie do wyznaczonego celu.

Policjanci CBŚP z Gdańska zwalczający zorganizowaną przestępczość ekonomiczną, wspólnie z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, uzyskali informację o tym, że na terenie Śląska może znajdować się nielegalna fabryka papierosów. Bezzwłocznie podjęto działania zmierzające do weryfikacji tej informacji. We współpracy ze Śląskim Urzędem Celno-Skarbowym w Katowicach, przeprowadzono akcję w wyniku, której zatrzymano osoby podejrzane o udział w nielegalnym procederze, zamknięto nielegalną fabrykę papierosów i zlikwidowano magazyn krajanki tytoniowej.

Na początku tygodnia funkcjonariusze w sposób dynamiczny weszli na ustalony obiekt i wewnątrz odkryli kompletną linię służącą do produkcji i pakowania papierosów, w tym specjalistyczne maszyny i surowce niezbędne do ich przygotowania. Znaleźli także bardzo dużą ilość gotowych papierosów i krajanki tytoniowej. Jednocześnie służby wkroczyły również na inną ustaloną nieruchomość, gdzie odkryto magazyn, w którym znajdowało się kilkaset kilogramów krajanki tytoniowej. Jedna z osób została zatrzymana chwilę po wyjeździe busem z posesji, na której znajdowały się nielegalne towary. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony błyskawicznym działaniem funkcjonariuszy i nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Jak się okazało samochód, którym kierował był wyładowany kartonami zawierającymi blisko 600 tysięcy nielegalnych papierosów w paczkach, nieopieczętowanych polskimi znakami akcyzy skarbowej. Innego mężczyznę natomiast funkcjonariusze zatrzymali, gdy próbował uciec z budynku po dachu. Okazało się, że ta osoba jest ponadto poszukiwana listem gończym za wcześniejsze przestępstwa.

W wyniku tej akcji służby zatrzymały łącznie 14 osób, w wieku od 24 do 43 lat, w tym dwóch Polaków i dwunastu obywateli Ukrainy. Dodatkowo funkcjonariusze łącznie przejęli około 6 milionów sztuk gotowych papierosów o szacunkowej wartości ponad 5 milionów złotych oraz ponad 2 tony krajanki tytoniowej. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że proceder mógł trwać od 2018 roku, a papierosy mogły być rozprowadzane jako jedna ze znanych zagranicznych marek, w innych krajach Unii Europejskiej. Według wstępnych szacunków służb, uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu nieopłacenia należnego podatku mogłyby wynieść ponad 6 milionów złotych.

Śledczy obecnie szczegółowo wyjaśniają wszelkie okoliczności sprawy oraz rolę poszczególnych osób. Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty między innymi dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, ale także uchylania się od opodatkowania i nieujawnienia przedmiotów podlegających opodatkowaniu, produkcji wyrobów akcyzowych bez urzędowego sprawdzenia wymaganego przepisami, wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru, jak również oznaczenia towaru znacznej wartości, zastrzeżonym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował 12 osób. Postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach.

Darmowe Ogłoszenia Drobne

Darmowe ogłoszenia - kup nowe mieszkanie lub sprzedaj stary samochód. Dodaj ogłoszenie za darmo. Ogłoszenia dla każdego. Typy: Nieruchomości, Samochody, Dla Dzieci, Zwierzęta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Pogoda

Warsaw
bezchmurnie
9.6 ° C
12.2 °
7.2 °
81 %
4.1kmh
0 %
pon
8 °
wt
17 °
śr
17 °
czw
17 °
pt
19 °

Ostatnio dodane

Wzrost wydatków na służbę zdrowia nie wystarczy

– Wzrost środków finansowych na system ochrony zdrowia widoczny jest już od kilku lat. Co roku przeznaczamy znacząco więcej, polepszamy sytuację...

Aleksandra Szwed: Ciało jest moim narzędziem pracy

Dużo się ruszam, aby utrzymać formę

Dominika Skoczylas: Gdzie się nie pojawię, tam jestem rozpoznawalna

Ale nie mam presji, że mogę być szczęśliwa tylko jako popularna aktorka

Bankruci – co drugi był wcześniej notowany w KRD

Jak podaje Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, średnia, miesięczna liczba bankructw osób prywatnych oscyluje wokół 600. Trend jednak rośnie, ponieważ tylko w pierwszej połowie tego...

Zmienia się sposób logowania do banków

Po 14 września konieczny będzie odcisk palca albo dodatkowy kod
- Reklama -

Zobacz więcej