WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Ze zlikwidowanych plantacji konopi można by uzyskać 120 kg marihuany

W ciągu kilku dni policjanci CBŚP zlikwidowali 3 plantacje konopi indyjskich oraz zabezpieczyli narkotyki. Podczas działań zatrzymano 3 podejrzanych, których następnie tymczasowo aresztowano. Według wstępnych szacunków ze zlikwidowanych przez funkcjonariuszy plantacji można było uzyskać co najmniej 120 kg marihuany. Jedną z realizacji policjanci przeprowadzili wspólnie z policjantami z KPP w Kamiennej Górze.

Policjanci z Zarządu w Kielcach Centralnego Biura Śledczego Policji na terenie woj. dolnośląskiego znaleźli w wynajmowanym domu jednorodzinnym profesjonalną uprawę konopi, gdzie rosło ponad 250 krzewów w różnych fazach wzrostu. W trakcie czynności zatrzymano jedną osobę, 51-letniego mężczyznę. W prokuraturze przedstawiono mu zarzut uprawy znacznej ilości substancji odurzającej oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec tej osoby sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

Kolejnym miejscem, gdzie uprawiano konopie była działka rolna położona na terenie województwa wielkopolskiego. Tam policjanci z Zarządu w Poznaniu CBŚP zlikwidowali  plantację, zatrzymując jednocześnie do sprawy podejrzanego. W trakcie czynności zabezpieczono około 90 krzewów. Dodatkowo podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego zabezpieczono marihuanę oraz sprasowaną substancję ciemnego koloru, którą przekazano do analizy. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania marihuany oraz uprawy konopi, a następnie został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Reklama

Policjanci z Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w wyniku przeprowadzonych działań wymierzonych w zwalczanie przestępczości narkotykowej zlikwidowali plantację konopi. W budynku gospodarczym na terenie prywatnej posesji w gm. Kamienna Góra oprócz krzewów konopi i gotowej marihuany, funkcjonariusze zabezpieczyli także urządzenia nagrzewające oraz wentylacyjne, służące do uprawy roślin. Wszystko wskazuje na to, że nielegalna działalność odbywała się tam od jakiegoś czasu. Tylko z zabezpieczonych podczas akcji krzewów można by uzyskać ponad tysiąc porcji handlowych marihuany. Do sprawy zatrzymano 28-latka, któremu przedstawiono zarzut uprawy znacznej ilości konopi w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany. (Warto zobaczyć: Policjanci zlikwidowali plantację marihuany i przejęli narkotyki warte ok. 60 tys. zł).

Warto podkreślić, że na zlikwidowanych przez funkcjonariuszy plantacji można było uzyskać co najmniej 120 kg marihuany.

Reklama BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut


Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło Policja.pl

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Może ci się spodobać również
Reklama

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Redakcja poleca

Reklama