WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Uważaj! Kamery internetowe mogą być niebezpieczne

Kamery internetowe pozwalają nam np. obserwować co się dziej w domu gdy my jesteśmy w pracy. To wygodne ale niesie ze sobą też zagrożenie. Jak bezpieczne są takie urządzenia?

0

– Bardzo wiele takich urządzeń jest zabezpieczona w sposób nie do końca doskonały, ale też ludzie nie zdając sobie sprawy z tego jak takie urządzenia działają np. zostawiają w nich domyśle ustawienia bezpieczeństwa, hasła i konta. Potencjalny napastnik ma bardzo ułatwione działanie. Wystarczy, że spróbuje zalogować się w takim urządzeniu korzystając z domyślnych poświadczeń, które znajdzie w Internecie i już ma gotowy kawałek botnetu przejęty – mówi newsrm.tv Marek Krauze, Sales Engineer w Trend Micro.

Można dzięki temu obserwować co robimy w domu ale też można użyć przejętej kamery internetowej w bardziej niecnym celu.

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło Newsrm.tv
loading...
Komentujcie na Facebooku lub na naszj stronie. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, dlatego czekamy również na Wasze maile. Już wiele razy nas zainspirowały do napisania ciekawego artykułu. Najciekawsze zamieścimy w naszym serwisie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.
BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut