WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Rozwiązana sprawa porwania sprzed lat

Do zdarzenia doszło 17 lat temu, ale śledczy nigdy nie zrezygnowali z rozwiązania sprawy uprowadzenia mężczyzny ze szczególnym jego udręczeniem. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przez policjantów CBŚP i prokuratorów Prokuratury Krajowej 6 osobom przedstawiono zarzuty w tej sprawie, a następnie wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Zarządu w Katowicach CBŚP prowadzą śledztwo, pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Sprawa dotyczy uprowadzenia osoby dla okupu ze szczególnym jej udręczeniem oraz rozboju. Z ustaleń śledczych wynikało, że motywem działania mogły być porachunki konkurencyjnych grup przestępczych i ich walka o wpływy na terenie Śląska.

W 2002 roku sprawcy podając się za funkcjonariuszy Policji uprowadzili poszkodowanego. Mężczyzna przez kilka dni był przetrzymywany i bity m.in. metalowymi przedmiotami. Dodatkowo zażądano 80 tys. zł okupu za jego uwolnienie. Pieniędzy nigdy nie dostali, ale uprowadzony w ciężkim stanie został uwolniony i pozostawiony w Gliwicach.

Reklama

Wówczas, pomimo przeprowadzenia wielu działań nie ustalono podejrzanych. Dopiero niedawno do śledczych dotarła informacja o możliwości rozwikłania tej zagadki. Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie ze śląskimi prokuratorami wyjaśniali okoliczności i zbierali materiał dowodowy.

Akcja została przeprowadzona w minionym tygodniu. Wczesnym rankiem funkcjonariusze CBŚP wsparci przez policjantów ze śląskiego Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji zatrzymali 4 osoby, a kolejne 2 zostały dowiezione m.in. z ZK. W śląskim wydziale zamiejscowym Prokuratury Krajowej przedstawiono zatrzymanym zarzuty m.in.: rozboju, uprowadzenia  osoby podając się za funkcjonariusza publicznego i przetrzymywania jej.

Reklama BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

Na podstawie zebranego materiału dowodowego sąd zastosował wobec sześciu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.


Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło Policja.pl

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Może ci się spodobać również
Reklama

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Redakcja poleca

Reklama