WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Ranking najbardziej niezawodnych komputerów według Rescuecom

W porównaniu z wynikami z marca br. Samsung i Lenovo awansowały o 1 pozycję, a Apple spadło z 1. na 3. miejsce. W zestawieniu opublikowanym w październiku br. porównano udział danego producenta w amerykańskim rynku z liczbą zgłoszonych awarii. Im rzadziej sprzęt danej marki trzeba było naprawiać, tym wyższa jest jej pozycja w rankingu. W badaniu liderem został Samsung, który awansował z 2. miejsca na 1., poprawiając wynik z oceny A- na A+. Na drugie miejsce zestawienia awansowało Lenovo, poprawiając ocenę z B+ na A. Podium zamyka Apple, które otrzymało ocenę B (poprzednio A+).

0

Z 5. w marcu na 4. miejsce w październiku awansował Dell poprawiając ocenę z C+ na B. Natomiast Microsoft spadł na 5. pozycję otrzymując ocenę na poziomie C+.

Dolną część zestawienia zamykają HP, Acer i Asus. Serwis Rescuecom przyznaje, że włożył wiele pracy w naprawy komputerów tych właśnie producentów w całym 2018 roku.

Ci sami producenci zamykali także ranking w marcu br. Asus pozostał na ostatniej pozycji. Poprawił się natomiast Acer (poprzednio był na poziomie niezawodności D-). Według danych Resuecom jest natomiast więcej problemów z komputerami HP (wiosną br. miały poziom niezawodności C).

W rankingu uwzględniono marki, które mają co najmniej 1 proc. udziału w amerykańskim rynku komputerów i tabletów (według danych IDC).

Ranking niezawodności komputerów i tabletów, październik 2018 r.

Marka Udział w amerykańskim rynku PC i tabletów Udział w liczbie napraw w Rescuecom Punktacja Poziom niezawodności
1. Samsung 6,4% 1,63% 393         A+
2. Lenovo 14,9% 5,9% 253         A
3. Apple 12,7% 8,7% 145         B
4. Dell 28.6% 27,4% 104         B-
5. Microsoft 1,8% 1,83% 99         C+
6. HP 29,3% 35,9% 82         C
7. Acer 3,3% 5,3% 63         D
8. Asus 2,3% 3,9% 58         D-

 

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

loading...
Komentujcie na Facebooku lub na naszj stronie. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, dlatego czekamy również na Wasze maile. Już wiele razy nas zainspirowały do napisania ciekawego artykułu. Najciekawsze zamieścimy w naszym serwisie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.
BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut