WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Lexus na pierwszym miejscu w badaniu satysfakcji klientów

Lexus zdobył pierwsze miejsce w badaniu American Customer Satisfaction Index 2018 w kategorii producentów samochodów luksusowych. To już czwarty raz z rzędu, kiedy japońska marka uzyskuje taki wynik.

0

Lexus niezmiennie w czołówce

Lexus zdobył 85 punktów w 100-punktowej skali, po raz czwarty zdobywając pierwsze miejsce i po raz kolejny w ośmioletniej historii badania utrzymując się w ścisłej czołówce w kategorii samochodów luksusowych. W tym roku na pierwszym miejscu ex aequo z Lexusem znalazła się również europejska marka Volvo. Z rezultatem 84 punktów trzecie miejsce przypadło należącemu do Forda Lincolnowi. Średni wynik dla całego rynku to 82 punkty.

Dokładne badanie

Badanie American Customer Satisfaction Index zostało stworzone przez naukowców z University of Michigan. Przy sporządzaniu raportu dotyczącego rynku motoryzacyjnego uwzględnia się bardzo wiele elementów auta, przede wszystkim: niezawodność, właściwości jezdne, stylistkę nadwozia, wygląd i jakość wykonania wnętrza, wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa, komfort podróżowania, technologie obecne na pokładzie, zużycie paliwa, gwarancję, a nawet sposób działania strony internetowej producenta. W tym roku w badaniu uczestniczyło 4 649 respondentów, którzy opisali poziom swojego zadowolenia z nowo nabytych samochodów.

Kolejna wygrana

Wynik Lexusa w American Customer Satisfaction Index to jeden z wielu sukcesów japońskiej marki. W tegorocznym rankingu J.D. Power Resale Value Awards, wskazującym modele o najniższej utracie wartości, samochody Lexusa zwyciężyły w czterech kategoriach. Lexus IS okazał się najlepszym kompaktowym sedanem klasy premium, a GS ma najmniejszą utratę wartości w kategorii średnich sedanów premium. Wśród dużych aut luksusowych zwyciężył model LS, a pośród SUV-ów średniej wielkości najmniej na wartości traci Lexus GX.

Amerykanie uwielbiają samochody Lexusa

Według danych portalu U.S. News Lexus RX to obecnie najpopularniejszy luksusowy SUV średniej wielkości w USA, podobnie model NX, który ciągle utrzymuje się w ścisłej czołówce pośród kompaktowych SUV-ów. Dużą popularnością cieszą się również luksusowe sedany od Lexusa, takie jak nowy LS czy debiutujący właśnie w Europie ES. Posiadacze Lexusów są do tego wyjątkowo wierni marce. Według badań sieci autokomisów CarMAX, aż 30,4 procent właścicieli Lexusów ponownie wybiera auta tego producenta. To o ponad połowę więcej od średniej, która wynosi 19,4 procent.

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

loading...
Komentujcie na Facebooku lub na naszj stronie. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, dlatego czekamy również na Wasze maile. Już wiele razy nas zainspirowały do napisania ciekawego artykułu. Najciekawsze zamieścimy w naszym serwisie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.
BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut