WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Kingston wprowadza na rynek model zarządzany szyfrowanej pamięci USB IronKey D30

Pamięć zarządzana za pomocą oprogramowania IronKey EMS lub SafeConsole. Pamięć z szyfrowaniem AES-256 klasy wojskowej.

Reklama
0

Firma Kingston Digital Europe Co LLP, wytwarzająca urządzenia pamięci Flash spółka stowarzyszona firmy Kingston Technology Company Inc., największego na świecie producenta pamięci i rozwiązań technologicznych, poinformowała, że model zarządzany szyfrowanej pamięci USB Flash IronKey™ D300 Serialized (D300SM) jest już dostępny. W pełni szyfrowany, zarządzany napęd USB jest niezbędnym elementem pozwalającym nadążać za normami branżowymi, a zaawansowane szyfrowanie danych serii D300 sprawia, że napęd spełnia wymogi w zakresie przechowywania danych nakładane przez RODO i nowojorskie regulacje finansowe.

Model IronKey D300SM wymaga oprogramowania IronKey EMS lub SafeConsole® firmy DataLocker1, które umożliwia centralne zarządzanie dostępem i obsługę tysięcy odrębnych jednostek. Zarówno w chmurze, jak i lokalnie, urządzenie wymusza przestrzeganie określonych reguł, takich jak siła hasła i limit prób logowania, a także pozwala administratorom zdalnie wyłączać zgubione bądź skradzione napędy, resetować zapomniane hasła i znacznie więcej2. To pierwszy napęd IronKey obsługiwany przez oprogramowanie SafeConsole. Ułatwi to wdrożenie produktu u tych klientów, którzy korzystają już z tego rozwiązania.

Reklama

Pamięć IronKey D300SM jest zgodna ze standardem FIPS 140-2 Level 3 i używa sprzętowego szyfrowania AES z kluczem 256-bitowym w trybie XTS. Urządzenie ma unikalny numer seryjny i kod kreskowy, które są umieszczone na obudowie napędu. Pozwala to na znacznie skuteczniejsze i sprawniejsze wykonywanie czynności kontrolnych i inwentaryzacyjnych, ponieważ administrator sieci może po prostu zeskanować lub odczytać taki kod. Urządzenie jest również wyposażone w wirtualną klawiaturę, która pozwala użytkownikom wprowadzić hasło za pomocą kliknięć myszy. Dzięki temu, że nie trzeba korzystać z klawiatury fizycznej, funkcja ta chroni przed jakimikolwiek próbami rejestrowania wciśniętych klawiszy podczas korzystania z pamięci na innych komputerach.

„Wprowadzenie modelu zarządzanego napędu z opcją serializacji do naszej nagradzanej serii urządzeń IronKey D300 zapewnia firmie Kingston kompletną ofertę szyfrowanych pamięci USB dla organizacji każdego poziomu” — powiedział Pasi Siukonen, Technical Resources Group Team Leader na region EMEA w Kingston. „To nasza pierwsza szyfrowana pamięć USB kompatybilna z wieloma platformami, więc obecni klienci korzystający z IronKey EMS lub SafeConsole mogą z łatwością dodawać D300SM i wprowadzić go do funkcjonującego już w organizacji przepływu pracy”.

Pamięci D300SM — dostępne w wersjach o pojemności od 4 GB do 128 GB — są objęte ograniczoną 5-letnią gwarancją i bezpłatnym wsparciem technicznym, a także wyróżniają się niezawodnością, z której słynie marka Kingston.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem kingston.com.

 

Główne cechy i dane techniczne pamięci Kingston IronKey D300 Serialized Managed:

 • Szyfrowanie: dzięki szyfrowaniu osoba, która nie zna hasła, nie może uzyskać dostępu do danych przechowywanych w napędzie.
 • Spełnianie wymagań informatycznych klientów: urządzenie IronKey D300 jest zgodne ze standardami FIPS 140-2 Level 3 i TAA, zatem spełnia najważniejsze wymagania informatyczne przedsiębiorstw i instytucji publicznych.
 • Łatwe zarządzane tysiącami jednostek: oprogramowanie IronKey EMS lub SafeConsole umożliwia centralne zarządzanie regułami dostępu i korzystania ze sprzętu oraz proste zarządzanie tysiącami napędów.
 • Unikalny numer seryjny i skanowany kod kreskowy: oszczędność czasu — możliwość odczytu lub zeskanowania kodu podczas wdrażania lub zwrotu urządzenia oraz czynności kontrolnych lub inwentaryzacyjnych.
 • Interfejs: USB 3.1 Gen 1
 • Pojemność3: 4 GB, 8 GB, 16 GB, 32 GB, 64 GB i 128 GB
 • Szybkość4: USB 3.1 Gen 1: 4 GB: odczyt 80 MB/s, zapis 12 MB/s
Reklama BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut

8 GB i 16 GB odczyt 165 MB/s, zapis 22 MB/s

32 GB: odczyt 250 MB/s, zapis 40 MB/s

64 GB: odczyt 250 MB/s, zapis 85 MB/s

128 GB: odczyt 250 MB/s, zapis 85 MB/s

USB 2.0:             4 GB: odczyt 30 MB/s, zapis 12 MB/s

8–128 GB odczyt 30 MB/s, zapis 20 MB/s

 • Wymiary: 77,9 mm x 22,2 mm x 12,05 mm
 • Wodoodporność5: do 1,2 m; zgodność ze standardem IEC 60529 IPX8
 • Temperatura podczas pracy: od 0°C do 60°C
 • Temperatura przechowywania: od -20°C do 85°C
 • Zgodność: zgodność ze standardami USB 3.0 i 2.0
 • Minimalne wymagania systemowe:
  • zgodność ze standardami USB 3.0 i 2.0
  • do użytkowania pamięci wymagane są dwie wolne litery napędów
 • Zgodność z systemami operacyjnymi: Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS (wer. 10.11.x – 10.14.x)
 • Zgodność wersji standardowej z systemami operacyjnymi: Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS (wer. 10.11.x – 10.14.x), Linux wer. 2.6x+ 6
 • Zgodność wersji przystosowanej do zarządzania z systemami operacyjnymi: Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS (wer. 10.11.x – 10.14.x)

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło WirtualneMedia.co.pl

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Może ci się spodobać również
Reklama

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Redakcja poleca

Reklama