WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Janusz Wawrowski i skrzypce Stradivariusa w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej!

Polski wirtuoz wystąpił wspólnie z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Tutejsza publiczność miała okazję po raz pierwszy w historii usłyszeć cenne skrzypce Stradivariusa w naszym regionie. Koncert zakończyły potrójne bisy oraz owacja na stojąco.

0

Cenny instrument, pierwszy w powojennej historii, trafił do Polski dzięki biznesmenowi i mecenasowi sztuki, Romanowi Ziemianowi, założycielowi platformy FutureNet. Kupując instrument, którego wartość szacuje się na około 20 mln. zł. fundator chciał uczcić 100-lecie niepodległości Polski.

– Ten Stradivarius to znacznie więcej niż wspaniałe skrzypce, to ambasador naszej muzyki na świecie. Jego historia i niesamowite brzmienie budzą zainteresowanie natychmiast, kiedy tylko o nim wspomnę i kiedy tylko się pojawia! – powiedział Janusz Wawrowski, skrzypek któremu mecenas zdecydował się przekazać Stradivariusa do wyłącznej dyspozycji.

Biznesmen od wielu lat angażuje się w działalność charytatywną i edukacyjną na całym świecie. – Ogromnie cieszę się widząc występy naszego wirtuoza. Mamy w Polsce wielu muzyków na światowym poziomie, rolą biznesu jest stwarzanie im możliwości rozwoju, musimy prowadzić działania społecznie odpowiedzialne – powiedział Roman Ziemian, założyciel FutureNet.

Koncert z Elbląską Orkiestrą Kameralną był jednym z elementów wizyty skrzypka w naszym regionie. Wcześniej na próbę otwartą będącą elementem przygotowań do występu zaproszeni zostali uczniowie szkoły podstawowej w ramach projektu „Muzyka dla ucha malucha”. Była to dla nich wyjątkowa okazja do przyjrzenia się przygotowaniom do występu znakomitego muzyka oraz szansa na zobaczenie z bliska słynnych, pierwszych w powojennej historii Polski, skrzypiec Stradivariusa.

Janusz Wawrowski i skrzypce Stradivariusa w Elbląskiej Orkiestrze Kameralnej!
5 (100%) 1 głos[y]

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Dołącz do nas.

TELEDYSK TYGODNIA

Maluma - HP

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.