WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu
Jak zadbać o psa zimą

Jak zadbać o psa zimą

Czworonogi zimą nie mają lekko. Jako właściciele musimy odpowiednio zadbać o swojego pupila zimą, przystosować legowisko i zastanowić się jak długi spacer będzie odpowiedni.

Zimą powinniśmy szczególnie zadbać o nasze psy. W tym okresie dieta powinna być bardziej kaloryczna dla psów mieszkających na zewnątrz. W konsultacji z weterynarzem możemy podawać witaminy psu.

– Przede wszystkim trzeba dbać o ogólny komfort psa. Psy także chorują na przeziębienia, kaszel – dlatego należy dokładnie wycierać je po spacerze, dbać o dobór dobrej karmy w odpowiedniej temperaturze, stały dostęp do wody – komentuje Justyna Sikorska-Krupowicz, behawiorysta haudoyoudo.pl.

Reklama

Musimy obserwować naszego pupila jak reaguje na niskie temperatury i kierować się zdrowym rozsądkiem. Warto pamiętać, żeby legowisko psa nie było przy kaloryferze, ponieważ następuje gwałtowna zmiana temperatury – z bardzo ciepłego pomieszczenia wychodzi na mróz.

– Spacery powinny być takie jakie pies lubi, czyli jeśli jest hartem włoskim i nie przepada za niską temperaturą to powinien nosić ubranie, a długość przebywania na zewnątrz skróćmy do minimum. Jeżeli lubi mróz, a najczęściej psy lubią mróz bardziej niż upał, to spacery mogą być długie – dodaje behawiorystka.

Reklama BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut


Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło Newsrm.tv

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Może ci się spodobać również
Reklama

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Redakcja poleca

Reklama