WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów kobieta nie straciła 53 000 złotych

Policjanci ze Śródmieścia i stołeczni wywiadowcy zatrzymali 6 mężczyzn w wieku 15 i 16 lat podejrzanych o oszustwa metodą „na policjanta” i usiłowanie dokonania takiego przestępstwa. 4 osoby zostały zatrzymane w chwili, kiedy próbowały odebrać pieniądze od pokrzywdzonej. Kolejne dwie osoby zamieszane w to i inne tego typu przestępstwa policjanci zatrzymali już następnego dnia. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

0

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu oraz funkcjonariusze ze stołecznego wydziału wywiadowczo-patrolowego zatrzymali w sumie 6 osób podejrzanych o oszustwa metodą „na policjanta” oraz usiłowanie dokonania takiego oszustwa. Pierwsze 4 osoby tzw. odbieraki, wpadły w zasadzkę na gorącym uczynku przestępstwa w chwili, kiedy podając się za policjanta próbowały odebrać od pokrzywdzonej  koperty z pieniędzmi.

Kobieta na polecenie oszustów, którzy pod pretekstem rzekomo prowadzonej akcji wymierzonej w przestępców zadzwonili do jej mieszkania poszła do trzech banków, w których ze swoich kont wypłaciła w sumie ponad 53 000 złotych.

Na czas akcji gotówka miała trafić do depozytu, a po wszystkim zostać zwrócona. Miało to zapobiec stracie pieniędzy przez niedoszłą ofiarę i pomóc w zatrzymaniu oszustów. Zmanipulowana 72-latka udała się we wskazane miejsce, aby przekazać oszczędności życia fałszywym, jak się później okazało policjantom.

Już następnego dnia policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby zamieszane w to i inne tego typu przestępstwa, do których doszło w ostatnim czasie na terenie innych warszawskich dzielnic. To także jeden „odbierak” i jeden „werbownik”.

Nieletni sprawcy czynów karalnych za usiłowanie oszustwa i dokonanie kilku innych odpowie teraz przed sądem rodzinnym.

rsz/mb

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło Policja.pl
loading...
Komentujcie na Facebooku lub na naszj stronie. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, dlatego czekamy również na Wasze maile. Już wiele razy nas zainspirowały do napisania ciekawego artykułu. Najciekawsze zamieścimy w naszym serwisie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.
BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut