WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Dlaczego przed polskimi bankami nie ustawiły się jeszcze długie kolejki

Od 8 sierpnia 2018 r. każdy bank w Polsce musiał wprowadzić podstawowe rachunki płatnicze. Tłumów przed bankami nie było. Przeciwnie, otwarto zaledwie kilka tysięcy nowych rachunków. Polaków pomysł nie zachwycił.

0

Wprowadzenie podstawowych rachunków, to był pomysł UE. Intencją było zachęcanie obywateli do korzystania z usług bankowości elektronicznej. Darmowe konto może założyć konsument, który nie ma żadnego innego konta w dowolnym banku na terenie kraju. Bank nie może oferować darmowego konta, a jednocześnie pobierać wysokich opłat za transakcje. Pięć transakcji zlecanych przez klienta ma być bezpłatnych. Po przekroczeniu tego limitu bank może pobierać prowizję, jednak nie wyższe od opłat najczęściej stosowanych przez danego dostawcę przez ostatnie 12 miesięcy. Takie same zasady dotyczą wypłat z bankomatów, które nie należą do banku klienta. Z tego wynika również, że karta płatnicza do tego typu konta będzie darmowa. Transakcje transgraniczne mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami.

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło Marketnews24.pl
loading...
Komentujcie na Facebooku lub na naszj stronie. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, dlatego czekamy również na Wasze maile. Już wiele razy nas zainspirowały do napisania ciekawego artykułu. Najciekawsze zamieścimy w naszym serwisie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.
BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut