WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Czy wojna handlowa doprowadzi do stanu podwyższonego ryzyka?

Donald Trump zapowiedział wdrożenie 20 proc. cła na import aut z Unii Europejskiej, jeżeli ta nie zrezygnuje z ceł odwetowych wprowadzonych po tym, jak USA nałożyły wyższe stawki na stal i aluminium. Tymczasem Wall Street Journal podgrzewa jeszcze plotki i informuje o planach Białego Dom związanych z blokowaniem chińskich inwestycji w obszarze technologii w USA, a także możliwości zablokowania eksportu technologii do Chin.

0

– Widzimy wzrost przynajmniej na razie słownej eskalacji, czyli wdrożenia kolejnych ceł przez administrację USA i zapowiedzi odwetu. Już zobaczyliśmy odwet ze strony Unii Europejskiej, która wprowadziła cła na motocykle harley davidson – mówi newsrm.tv Marek Rogalski, główny analityk walutowy Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A i wyjaśnia. – Rynki finansowe są na razie spokojne, bo mamy nadzieje na to, że to wciąż jest element negocjacji.

Co może wyniknąć z trwającej wojny handlowej? Jak zauważa Marek Rogalski skutków długofalowych byśmy nie zobaczyli w sytuacji kiedy rzeczywiście wojna handlowa by nabrała realnego tempa. Natomiast jeżeli to się zacznie przekuwać np. na pogorszenie się nastrojów konsumenckich, na pogorszenie się relacji biznesowych, to gdzieś w końcu może się przełożyć na spowolnienie globalnej gospodarki. W takim układzie mamy podwyższone ryzyko na rynkach finansowych i to może się odbijać też na naszym polskim złotym.

Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło Newsrm.tv
loading...
Komentujcie na Facebooku lub na naszj stronie. Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne, dlatego czekamy również na Wasze maile. Już wiele razy nas zainspirowały do napisania ciekawego artykułu. Najciekawsze zamieścimy w naszym serwisie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem. Więcej informacji w regulaminie portalu i polityce prywatności.
BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut