WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu
Co trzeci Polak nie uprawia sportu

Co trzeci Polak nie uprawia sportu

Aż 32 proc. Polaków nie podejmuje aktywności fizycznej nawet raz w miesiącu, choćby takiej, jak rekreacyjne spacery, czy jazda na rowerze do pracy. Jak pokazuje badanie aktywności fizycznej i sportowej wśród Polaków – do Skandynawii, kraju żyjącego sportem jest nam ciągle daleko.

– Z badań Multisport Index wynika, że 68 proc. Polaków uprawia jakikolwiek sport przynajmniej raz miesiącu. To oznacza, że 32 proc. nie robi nic ze swoją aktywnością. Kiedy popatrzymy na tych najbardziej aktywnych, którzy ponad 3 razy w tygodniu uprawiają sport – jest to 30 proc. To zbliżona statystyka do krajów ościennych, trochę niższa niż na zachodzie Europy, ale ciągle daleko nam do Skandynawii, która żyje sportem – mówi Robert Moreń, dyrektor ds. komunikacji w Benefit Systems.

Każdy słyszał, że ruch to zdrowie. Podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej daje nam wiele korzyści. Jedną z nich jest mniejsze prawdopodobieństwo zapadnięcia na wiele chorób. Aktywność fizyczna powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi, reguluje przemianę materii, obniża ciśnienie krwi oraz ryzyko powstawania zaburzeń sercowo-naczyniowych, zapobiega osteoporozie, wzmacnia system immunologiczny.

Reklama

– Bardzo zachęcamy do tego, by zrobić pierwszy krok i stać się aktywnym. To poprawia nasze samopoczucie, dodaje energii, czujemy się zdrowsi i szczęśliwsi. W trakcie uprawiania sportu wydzielają się endorfiny, czyli popularny hormon szczęścia – dodaje Moreń.

Regularne ćwiczenia zadbają o ciało, zgrabną sylwetkę, a co za tym idzie – dobre samopoczucie i zwiększenie pewności siebie. Należy pamiętam, że wysiłek fizyczny pozwala też rozładować negatywne emocje, z którymi coraz częściej nie potrafimy sobie poradzić.

Reklama BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut


Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło Newsrm.tv

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Może ci się spodobać również
Reklama

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Redakcja poleca

Reklama