WirtualneMedia.info
Wszystko co ciekawe w jednym miejscu

Błona naczyniowa oka pod kontrolą!

„Zapalenie błony naczyniowej oka to choroba, która jak z samej nazwy wynika dotyka błony oka. Do niedawna nie wiadomo było na czym polega ta choroba i jaka jest etiologia. Mogą być to bakteryjne zapalenia organizmu i tę postać można leczyć antybiotykami i sterydami. Okazuje się jednak, że choroba ta może być też spowodowana chorobą autoimmunologiczną” ­– komentuje Małgorzata Pacholec, Prezes Retina AMD Polska.

Reklama
0

Błona naczyniowa znajduje się między twardówką a siatkówką. W jej skład wchodzi tęczówka, ciało rzęskowe i naczyniówka, a główną rolą błony naczyniowej jest odżywienie i zaopatrzenie w tlen siatkówki.

„Uważam, że każdy Polak powinien przynajmniej raz w roku (maksymalnie raz na dwa lata) pojawić się u okulisty i sprawdzić ostrość widzenia, pole widzenia i wnętrze oka, aby lekarz sprawdził, czy coś złego nie dzieje się zanim zobaczymy efekt tej choroby. Warto też wiedzieć, że możemy tez sami codziennie badać swój wzrok. Zakrywając jedno oko i patrząc czy widzimy drobny druk, ale i tez zakrywając drugie oko, czy widzimy w ten sam sposób. Warto widzieć, czy widzi mózg, bo mózg bardzo często nas oszukuje, dlatego też warto robić takie proste ćwiczenia” – dodaje Pacholec.

Reklama

Zapalenie błony naczyniowej oka to stan, który potencjalnie zagraża widzeniu i może doprowadzić do znacznego pogorszenia ostrości wzroku. Mimo postępu diagnostyki i leczenia choroba ta nadal stwarza poważne problemy, ponieważ objawy są zróżnicowane, a przyczyna tej choroby jest nadal nieznana. Pomimo leczenia miejscowego i ogólnego u części pacjentów dochodzi do nawrotów choroby. Następstwem zapalenia błony naczyniowej mogą być powikłania, takie jak obrzęk plamki, odwarstwienie siatkówki, jaskra czy zaćma.

Reklama BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut


Chcesz być na bieżąco z ciekawymi informacjami dnia? Polub nas na Facebooku!

Źródło Newsrm.tv

Get real time updates directly on you device, subscribe now.

Może ci się spodobać również
Reklama

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Redakcja poleca

Reklama